TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Źródłem naszej radości i nadziei jest przesłanie przypomniane w aklamacji przed Ewangelią: Nasz Zbawiciel, Jezus Chrystus, śmierć zwyciężył, a na życie rzucił światło przez Ewangelię. Tylko od nas zależy, czy Boże światło Dobrej Nowiny dotrze skutecznie do naszych umysłów i serc?!

• We wtorek (3.VII.) święto św. Tomasza Apostoła.

• W środę (4.VII.) rocznica Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie oraz wspomnienie św. Elżbiety Portugalskiej.

• W czwartek (5.VII.) wspomnienie św. Antoniego Marii Zaccarii, kapłana oraz św. Marii Goretti, dziewicy i męczennicy. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 17.00.

• W piątek (6.VII.) wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Msza święta dla chorych transmitowana z Bazyliki przez TV KRAKÓW o godz. 17. Z racji I piątku miesiąca dodatkowa Msza święta w kaplicy klasztornej o godz. 19.00.

• W sobotę (7.VII.) z racji I soboty miesiąca kolejny Wieczór Jana Pawła II. Dodatkowa Msza święta w Bazylice o godz. 20.00. Na modlitewne czuwanie z Papieżem Miłosierdzia zapraszamy od godz. 21.00.

• Serdecznie dziękujemy za duchowe oraz materialne wsparcie, dzięki któremu prowadzone są kolejne prace. W najbliższych miesiącach zostanie podjęta budowa organów do Bazyliki, dlatego już teraz prosimy zarówno instytucje, jak i życzliwe osoby prywatne, o włączenie się w to wielkie dzieło. Informacje na ten temat są zamieszczone na ulotkach, a także w Internecie. Wszystkie troski przybywających tu Pielgrzymów polecamy Miłosiernemu Bogu w codziennej modlitwie, zwłaszcza podczas Godziny Miłosierdzia, a w każdy trzeci piątek miesiąca jest sprawowana w ich intencji Ofiara Mszy św.

• Zachęcamy do odwiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki nowe kaplice: św. Siostry Faustyny, MB Siedmiobolesnej, Świętokrzyską, Communio Sanctorum oraz św. Andrzeja Apostoła, a także ciekawe wystawy. Jest także dostępna przy Bazylice wieża widokowa.

• Wszystkie sprawy naszych rodzin, parafii oraz całego świata polecajmy Miłosiernemu Bogu w chwili osobistej modlitwy w kaplicy Wieczystej Adoracji z racji I niedzieli miesiąca. Umiejmy też podczas rozpoczynających się urlopów i wakacji znaleźć zawsze czas na spotkanie z Bogiem oraz pełny udział w niedzielnej Eucharystii, która jest sercem Kościoła i najlepszą szkołą miłosierdzia!