TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz Uniwersytecka Kolegiata św. Anny w Krakowie serdecznie zapraszają dn. 28 września 2017 roku na uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej druk pierwszych obrazków Jezusa Miłosiernego i pobyt św. Siostry Faustyny Kowalskiej w wydawnictwie J. Cebulskiego przy ul. Szewskiej 22, która odbędzie się w 80. rocznicę tego wydarzenia.

W najbliższy czwartek 28 września 2017 roku, z udziałem metropolity krakowskiego abp Marka Jędraszewskiego i wiceprezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Andrzeja Kuliga, Miejskiego Konserwatora Zabytków, Proboszcza Uniwersyteckiej Kolegiaty św. Anny, Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia z przełożoną generalną m. Petrą Kowalczyk oraz czcicieli Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny, odbędzie się uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej pierwszy w świecie druk obrazków Jezusa Miłosiernego i obecność św. Faustyny w oficynie J. Cebulskiego przy ul. Szewskiej 22 w Krakowie. W tym roku przypada dokładnie 80. rocznica tych wydarzeń. Z tej okazji zostały przygotowane reprodukcje pierwszego obrazka Jezusa Miłosiernego, które otrzymają jako pamiątkę uczestnicy tego wydarzenia oraz publikację Miasta o szlakach świętych w Krakowie.

Autorem projektu i wykonawcą tablicy jest artysta rzeźbiarz Piotr Idzi z Krakowa.

Kamienica kolegiacka przy ul. Szewskiej 22 znajduje się na szlaku św. Siostry Faustyny w Krakowie. Więcej informacji nt. szlaku w publikacji Urzędu Miasta oraz na stronie Zgromadzenia Sióstr.


Program
28 września 2017

15.00 – Modlitwa w Godzinie Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego w kolegiacie św. Anny

ok. 15.30 – Słowo m. Petry Kowalczyk, przełożonej generalnej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

– Słowo prof. Jacka Majchrowskiego, prezydenta Miasta Krakowa

– Słowo abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego, i odsłonięcie tablicy.

– Słowo ks. prof. Tadeusza Panusia, proboszcza kolegiaty św. Anny

S. E. Siepak, J. Adamik | Archidiecezja Krakowska