TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Rozpoczynamy miesiąc poświęcony tajemnicom Różańca Świętego. W ich blasku chcemy przeżywać sobotnie ogólnopolskie wydarzenie: „Różaniec do granic”. Nabożeństwa Różańcowe będą odprawiane w kaplicy klasztornej codziennie o godz. 19:00, zaś w I piątek oraz niedziele i święta o godz. 18:30.

• W poniedziałek (2. X.) wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.

• We wtorek (3. X.) w ramach Apostolatu Ratunku Konającym Adoracja Najświętszego Sakramentu w Bazylice od godz. 17:30. Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych o godz. 18:00.

• W środę (4. X.) wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Jego opiece polecajmy papieża Franciszka oraz wszystkich solenizantów. Msza św. dla przedsiębiorców przez wstawiennictwo św. Maksymiliana Kolbe w dolnej części Bazyliki o godz. 8 rano.

• W czwartek (5. X.) uroczystość św. Siostry Faustyny. Poprzedzi je triduum rozpoczynające się w poniedziałek w czasie Mszy św. w kaplicy klasztornej o godz. 17:00. W sam dzień Msze św. w kaplicy o godz.: 6:30, 12, 17 i 18. Modlitewne czuwanie: „Ze św. Faustyną aż do nieba” od godz. 21:00 do 22:45.

• W piątek (6. X.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta o godz. 15:20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców Sanktuarium oraz osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana przez TVP KRAKÓW z Bazyliki o godz. 17:00. Z racji I piątku miesiąca Msza święta ku czci NSPJ w kaplicy klasztornej o godz. 19:00.

• W sobotę (7. X.) wspomnienie NMP Różańcowej. Modlitwa różańcowa w ramach inicjatywy „Różaniec do granic” w kaplicy klasztornej od 14:00 - 16:00. Msza święta połączona z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca NMP w Bazylice o godz. 18:00. Każdego dnia o godz. 20:30 trwa w kaplicy klasztornej modlitwa za rodziny oraz małżeństwa, przeżywające trudne doświadczenia i kryzysy.

• Pragniemy poinformować, że od 2 października rozpocznie się w Bazylice montaż pewnych elementów organowych, dlatego przez kolejne tygodnie od poniedziałku do piątku Msze święte terminowe będą odprawiane w kaplicy św. Faustyny w dolnej części Bazyliki – z wyjątkiem Godziny Miłosierdzia oraz Mszy świętej o godz. 15:20. Przepraszamy za utrudnienia i liczymy na zrozumienie, bo troska o piękne organy jest naszą wspólną sprawą.

• Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Są dostępne również piękne kaplice w dolnej części Bazyliki oraz wieża widokowa, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne.

• Niech również dzisiejsze spotkanie z Jezusem Eucharystycznym w kaplicy Wieczystej Adoracji z racji I niedzieli miesiąca umocni w naszych sercach i rodzinach łaskę żywej wiary oraz wzajemnej miłości.