TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Rozpoczynający się rok szkolny i katechetyczny jest dla nas wezwaniem do ufnej modlitwy w intencji dzieci i młodzieży, a także rodziców, nauczycieli i wychowawców, by czas zdobywania wiedzy był także szansą wzrastania w prawdziwej mądrości.

• W poniedziałek (4. IX.) wspomnienie bł. Stelli Mardosewicz oraz 10 Sióstr Nazaretanek, męczennic z Nowogródka.

• We wtorek (5. IX.) wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty. W ramach Apostolatu Ratunku Konającym Adoracja Najświętszego Sakramentu w Bazylice od godz. 17:30. Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych o godz. 18.

• W czwartek (7. IX.) wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana i męczennika. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (8. IX.) święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Godzina Miłosierdzia oraz Msza św. w Bazylice o godz. 15:20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z kaplicy klasztornej przez TVP KRAKÓW o godz. 17:00. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po śmierci dziecka, w Bazylice o godz. 18:00.

• W sobotę (9. IX.) wspomnienie bł. Anieli Salawy. W tym dniu przybędzie do naszego Sanktuarium XV Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ks. abpa Marka Jędraszewskiego w Bazylice o godz. 12:00. Z racji II soboty miesiąca zapraszamy obrońców życia do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15:00 oraz Mszę świętą sprawowaną w intencji szacunku dla życia, z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji.

• W przyszłą niedzielę (10. IX.) odbędzie Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. W tym dniu będziemy także dziękować Panu Bogu za dar beatyfikacji bł. ks. Władysława Bukowińskiego – Apostola Kazachstanu. Modlitewne czuwanie w Bazylice od godz. 17:00, zaś uroczysta Msza święta pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego o godz. 18:00.

• Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć piękne kaplice w dolnej części Bazyliki. Jest również dostępna wieża widokowa, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii, zaś w przedsionku Bazyliki znajdują się cegiełki dla osób pragnących wesprzeć budowę organów.

• Niech spotkanie z Jezusem Eucharystycznym w kaplicy Wieczystej Adoracji z racji I niedzieli miesiąca umocni w naszych sercach łaskę Bożej mądrości, by rozpoczęty nowy rok szkolny przyniósł błogosławione owoce.