TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Przeżywając IV Ogólnopolską Pielgrzymkę Czcicieli Bożego Miłosierdzia chcemy wspólnie Bogu dziękować za życie oraz dzieło św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II, którzy ukazali nam piękno przyjaźni z Bogiem i wartość miłosierdzia względem bliźnich. W auli obok Bazyliki można obejrzeć ciekawe filmy religijne, zaś w drodze do Domu Duszpasterskiego są specjalne namioty, w których prezentowane są niektóre dzieła miłosierdzia prowadzone w tym Sanktuarium. W jednym z nich można zaopatrzyć się również w Balsam Miłosierdzia, a także książkę pt. „Droga Miłosierdzia”. Trzecia część tego nabożeństwa odbędzie się w Bazylice dziś (w niedzielę) wieczorem o godz. 19:00. Wszystkim uczestnikom tej pielgrzymki oraz Czcicielom Bożego Miłosierdzia dziękujemy za obecność i dar wspólnej modlitwy oraz za ofiary składane na budowę organów do Bazyliki, byśmy na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości mogli wspólnie wyśpiewać hymn uwielbienia za ogrom Bożych łask, których doświadczamy każdego dnia, zwłaszcza od momentu zawierzenia całego świata Bożemu Miłosierdziu.

• W poniedziałek (21.VIII.) wspomnienie św. Piusa X, papieża.

• We wtorek (22.VIII.) wspomnienie NMP, Królowej.

• W czwartek (24.VIII.) święto św. Bartłomieja, apostoła. Msza św. w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o g. 17:00.

• W piątek (25.VIII.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza św. w Bazylice o godz. 15:20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z kaplicy klasztornej przez TVP KRAKÓW o g. 17:00.

• W sobotę (26.VIII.) przypada uroczystość NMP Częstochowskiej.

• W przyszłą niedzielę (27. VIII.) z racji IV niedzieli miesiąca zapraszamy wszystkie rodziny na Mszę świętą w Bazylice o godz. 12:00, podczas której będzie specjalny obrzęd błogosławienia rodzin oraz małych dzieci.

• Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Są dostępne również piękne kaplice w dolnej części Bazyliki oraz wieża widokowa, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne. W kaplicy Wieczystej Adoracji czeka Jezus Eucharystyczny, aby nas umocnić swoją łaską.

• Niech w tym radosnym dniu towarzyszą nam słowa św. Jana Pawła II, pełne nadziei, który wypowiedział podczas konsekracji tej świątyni przed 15 laty: „Trzeba, aby wołanie o Boże miłosierdzie płynęło z głębi serc ludzkich, pełnych cierpienia, niepokoju i zwątpienia, poszukujących niezawodnego źródła nadziei. Dlatego przychodzimy dziś tutaj, do łagiewnickiego sanktuarium, aby na nowo odkrywać w Chrystusie oblicze Ojca, który jest "Ojcem miłosierdzia oraz Bogiem wszelkiej pociechy" (por. 2 Kor 1, 3)”.