TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Wraz z Matką Bożą Kalwaryjską, którą dziś wspominamy, dziękujemy Bogu za dary Jego Miłosierdzia, które nas umacniają na kalwaryjskich dróżkach naszego pielgrzymowania w blasku wiary, nadziei i miłości.

• W poniedziałek (14.VIII.) wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe.

• We wtorek (15.VIII.) przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. Poświęcenie ziół i kwiatów na każdej Mszy świętej.

• W środę (16.VIII.) wspomnienie św. Stefana, króla węgierskiego, którego relikwie znajdują się w dolnej Bazylice w kaplicy Communio sanctorum.

• W czwartek (17.VIII.) święto św. Jacka, kapłana. W tym dniu przypada 15 rocznica konsekracji Bazyliki i zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Msza św. w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 17.00.

• W piątek (18.VIII.) wspomnienie bł. Sancji Szymkowiak, dziewicy. Godzina Miłosierdzia oraz Msza św. w Bazylice o godz. 15.20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Z racji III piątku miesiąca Msza święta w intencji Ojczyzny i całego świata w kaplicy klasztornej o godz. 17.00.

• W sobotę (19.VIII.) podczas Godziny Miłosierdzia oraz Mszy świętej pamiętajmy o misyjnym dziele Kościoła. O godz. 19 odbędzie się w Bazylice koncert „Jezu, ufam Tobie”, podczas którego wystąpią: Halina Frąckowiak, Maleo Reggae Rockers, Józef Skrzek oraz Orkiestra Symfoniczna naszego Sanktuarium. Koncert ten dedykowany jest pamięci ks. kard. Franciszka Macharskiego, w pierwszą rocznicę śmierci. Bezpłatne bilety są jeszcze do odebrania w Punkcie Informacyjnym obok Domu Duszpasterskiego.

• W niedzielę (20. VIII.) zapraszamy na IV Ogólnopolską Pielgrzymkę Czcicieli Bożego Miłosierdzia, która rozpocznie się Mszą świętą w Bazylice o godz. 7 rano, transmitowaną przez TVP1. Kolejne Msze święte jak w każdą niedzielę. Mszy świętej o godz. 10.30 będzie przewodniczył Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, a o godz. 15.20 abp Marek Jędraszewski. W specjalnych namiotach będą prezentowane dzieła miłosierdzia, prowadzone w naszym Sanktuarium, zaś w auli Jana Pawła II odbędzie się projekcja ciekawych filmów religijnych. Szczegółowy program umieszczony jest w Internecie i na plakatach. Zwieńczeniem Pielgrzymki będzie 3 część nabożeństwa „Droga Miłosierdzia” w Bazylice o godz. 19. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tym wspólnym dziękczynieniu za konsekrację Bazyliki oraz zawierzenie całego świata Bożemu Miłosierdziu, którego przed 15 laty dokonał św. Jan Paweł II.

• Przez najbliższe dwa tygodnie będzie można zobaczyć w dolnej części Bazyliki ciekawą wystawę, która jest zbiorem prac z Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”. Spojrzenie ich okiem jest i dla nas wezwaniem do miłości wzajemnej.

• Niech dni nowego tygodnia, przeżywane wraz z Maryją – Królową Rodzin i Matką Miłosierdzia, będą opromienione darem Bożego błogosławieństwa.