TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Modlitwą otaczamy pątników, którzy podążają w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę.

  • W poniedziałek (7.VIII.) wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego.

  • We wtorek (8.VIII.) wspomnienie św. Dominika, kapłana.

  • W środę (9.VIII.) przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy, która patronuje również kaplicy Krzyża Świętego w dolnej części Bazyliki. W tym roku przypada 75 rocznica jej męczeńskiej śmierci.

  • W czwartek (10.VIII.) święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 1700.

  • W piątek (11.VIII.) wspomnienie św. Klary, dziewicy. Godzina Miłosierdzia oraz Msza św. w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z kaplicy klasztornej przez TVP Kraków o godz. 1700. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po śmierci dziecka, w Bazylice o godz. 1800.

  • W sobotę (12. VIII.) wspomnienie św. Joanny de Chantal. Z racji II soboty miesiąca zapraszamy obrońców życia do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia o godz. 1500 oraz Mszę świętą sprawowaną w intencji szacunku dla ludzkiego życia, z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji.

  • Zbliża się 15 rocznica konsekracji Bazyliki oraz zawierzenia całego świata Bożemu Miłosierdziu. Już dziś można się zaopatrzyć w bezpłatne bilety na Jubileuszowy koncert pt. Jezu, ufam Tobie, który odbędzie się 19 sierpnia w Bazylice o godz. 19. Szczegóły koncertu umieszczone są w Internecie i na plakatach, zaś bilety są do odebrania w Punkcie Informacyjnym obok Domu Duszpasterskiego.

  • W minionym tygodniu odszedł do Pana Ks. Kan. Tadeusz Szarek, który przez wiele lat pełnił posługę spowiednika w naszym Sanktuarium. Msza święta pogrzebowa w Bazylice w środę o godz. 1200, zaś odprowadzenie do grobu od bramy na cmentarzu w Wieliczce o godz. 1415. Polecamy go Waszej modlitwie, by mógł dostąpić Bożego Miłosierdzia i wiecznej radości.

  • Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii, zaś w przedsionku Bazyliki znajdują się cegiełki dla osób pragnących wesprzeć budowę organów. Z racji I niedzieli miesiąca zachęcamy do nawiedzenia kaplicy Wieczystej Adoracji obok Bazyliki. Wśród własnych intencji polecajmy Boga także troskę o miłość w rodzinach oraz trzeźwość w naszej Ojczyźnie.