TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Wspominając Światowe Dni Młodzieży, przeżywane przed rokiem na polskiej ziemi, oraz posługę Ojca Świętego Franciszka w naszym Sanktuarium, otaczamy wdzięczną modlitwą tych wszystkich, którzy się przyczynili do przygotowania i godnego przebiegu tego niezwykłego wydarzenia. Prośmy też o trwałe owoce tych niezwykłych spotkań w blasku Bożego Miłosierdzia.

• W poniedziałek (31.VII.) wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana.

• We wtorek (1.VIII.) wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. W ramach Apostolatu Ratunku Konającym Adoracja Najświętszego Sakramentu w Bazylice od godz. 17:30. Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych o godz. 18.

• W środę (2.VIII.) przypada 1 rocznica śmierci Ks. Kardynała Franciszka Macharskiego, wielkiego czciciela Bożego Miłosierdzia, dlatego zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o godz.15 oraz Mszę świętą w Jego intencji.

• W czwartek (3.VIII.) Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 17:00.

• W piątek (4.VIII.) wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a, kapłana. Godzina Miłosierdzia oraz Msza św. w Bazylice o godz. 15:20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza św. dla chorych transmitowana z Bazyliki przez TVP KRAKÓW o godz. 17:00. Z racji I piątku miesiąca Msza św. ku czci NSPJ w kaplicy klasztornej o godz. 19.

• W sobotę (5.VIII.) przypada rocznica poświęcenia rzymskiej Bazyliki NMP (Matki Bożej Śnieżnej). Jest to święto patronalne Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, dlatego otoczmy je naszą wdzięczną modlitwą. Z racji I soboty miesiąca Msza święta z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca NMP w Bazylice o godz. 18:00.

• W przyszłą niedzielę (6.VIII.) przypada święto Przemienienia Pańskiego. Po Mszy świętej o godz. 7 rano odprawianej na Wzgórzu Wawelskim wyruszy XXXVII Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę.

• Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć także piękne kaplice w dolnej części Bazyliki. Jest również dostępna wieża widokowa, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii, zaś w przedsionku Bazyliki znajdują się cegiełki dla osób pragnących wesprzeć budowę organów. Niech czas urlopów i wakacji umocni naszą przyjaźń z Jezusem oraz pomoże być na co dzień świadkami Bożego Miłosierdzia.