TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• W minionym tygodniu odszedł do Pana Ks. Kard. Joachim Meisner, który był czcicielem Bożego Miłosierdzia oraz inicjatorem powstania w naszym Sanktuarium kaplicy Krzyża świętego, w dolnej części Bazyliki. Msza święta sprawowana w Jego intencji o godz. 1200 niech będzie znakiem wdzięczności oraz ufnego błagania, by Jezus Miłosierny otoczył Go przebaczającą miłością i pozwolił cieszyć się jak najszybciej chwałą nieba.

• We wtorek (11.VII.) święto św. Benedykta, opata – Patrona Europy. Otoczmy w tym dniu wdzięczną modlitwą papieża-seniora Benedykta XVI, który przed 11 laty pielgrzymował do naszego Sanktuarium.

• W środę (12.VII.) wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.

• W czwartek (13.VII.) wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. Msza św. w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 1700.

• W piątek (14. VII.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z kaplicy klasztornej przez TVP KRAKÓW o godz. 1700. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po śmierci dziecka, w Bazylice o godz. 1800.

• W sobotę (15.VII.) wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i dra Kościoła. Z racji trzeciej soboty miesiąca otoczmy modlitwą wszystkich misjonarzy, prosząc także o dar nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

• Dziękujemy kapłanom, siostrom zakonnym oraz wiernym, którzy trwają na modlitwie w kaplicy Wieczystej Adoracji wypraszając Boże Miłosierdzie dla wszystkich rodzin, naszej Ojczyzny i całego świata.

• Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć także piękne kaplice w dolnej części Bazyliki. Jest również dostępna wieża widokowa, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii, zaś w przedsionku Bazyliki znajdują się cegiełki dla osób pragnących wesprzeć budowę organów. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w tym Sanktuarium w 10 wersjach językowych są dostępne przy Punkcie Informacyjnym.

• Niech w podejmowaniu trudów nowego tygodnia wspiera nas łaska Bożego błogosławieństwa oraz świadomość, że tworzymy jedną Bożą Rodzinę.