TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • W Uroczystość Najświętszej Trójcy dziękujemy za to, że „Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne.” W Archidiecezji Krakowskiej kończy się okres Spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.

  • Nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Jezusowego są odprawiane w kaplicy klasztornej codziennie o godz. 1900, zaś w niedziele i święta o godz. 1830.

  • W poniedziałek (12. VI.) wspomnienie bł. Juliana Nowowiejskiego, biskupa, bł. ks. Piotra Dańkowskiego - kapłana naszej diecezji oraz wszystkich męczenników II wojny światowej.

  • We wtorek (13.VI.) św. Antoniego z Padwy, kapłana i dra Kościoła.

  • W środę (14.VI.) wspomnienie bł. Michała Kozala, bpa i męczennika.

  • W czwartek (15.VI.) Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze święte w naszym Sanktuarium jak w każdą niedzielę. Procesję Eucharystyczną do 4 ołtarzy rozpoczniemy Mszą świętą w kościele parafialnym w Łagiewnikach o godz. 1700; następnie przejdziemy w procesji w stronę Bazyliki, gdzie odśpiewamy dziękczynne Te Deum i przyjmiemy uroczyste błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 1900.

  • Przedłużeniem uroczystości Bożego Ciała będzie uwielbienie Chrystusa Eucharystycznego w „Monstrancji Fatimskiej”, która przybędzie do kaplicy Wieczystej Adoracji około godz. 21. Modlitwa będzie trwać przez całą noc i najbliższy piątek. Wraz z darem modlitwy będzie możliwość złożenia daru serca na Hospicjum dla dzieci w Wilnie.

  • W piątek (16. VI.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza św. w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Z racji trzeciego piątku miesiąca Msza święta w intencji Ojczyzny i całego świata w kaplicy klasztornej o godz. 1700.

  • W sobotę (17. VI.) wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego. Z racji trzeciej soboty miesiąca pamiętajmy o sprawach misji, prosząc także o dar nowych powołań.

  • Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii, zaś w przedsionku Bazyliki znajdują się cegiełki dla osób pragnących wesprzeć budowę organów. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w tym Sanktuarium w 10 wersjach językowych są dostępne przy Punkcie Informacyjnym. W kaplicy Wieczystej Adoracji czeka na nas Jezus Eucharystyczny, aby napełnić nasze serca miłością i pokojem.