TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego prosimy o Jego dary dla Kościoła i całego świata. Dziś za pobożne odśpiewanie lub recytację hymnu: O Stworzycielu Duchu, przyjdź, można uzyskać odpust zupełny.

  • W poniedziałek (5. VI.) święto NMP Matki Kościoła.

  • We wtorek (6.VI.) wspomnienie św. Norberta, biskupa oraz bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy. Z racji I wtorku miesiąca spotkanie Apostolatu Ratunku Konającym, które rozpocznie się adoracją w Bazylice od godz. 1730. Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych o godz. 1800.

  • W środę (7. VI.) przypada 20 rocznica papieskiej pielgrzymki Jana Pawła II do Łagiewnik. Prosił wówczas: „Niech miłosierdzie Boże przemienia serca ludzkie. Niech to sanktuarium, znane już w wielu częściach świata, stanie się promieniującym na cały Kościół ośrodkiem kultu Bożego Miłosierdzia.”

  • W czwartek (8.VI.) święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana oraz wspomnienie św. Jadwigi Królowej. Msza św. w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 1700.

  • W piątek (9. VI.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z kaplicy klasztornej przez TVP Kraków o godz. 1700. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po śmierci dziecka, w Bazylice o godz. 1800.

  • W sobotę (10. VI.) wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa. Obrońców życia zapraszamy do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia o godz. 1500 oraz Mszę świętą sprawowaną w intencji szacunku dla ludzkiego życia, z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji. Nocne czuwanie Grup św. Ojca Pio rozpocznie się w Bazylice o godz. 2000. Szczegółowy program czuwania TUTAJ.

  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również kaplice w dolnej części Bazyliki i skorzystać z wieży widokowej, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne.

  • Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii, zaś w przedsionku Bazyliki znajdują się cegiełki dla osób pragnących wesprzeć budowę organów. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w tym Sanktuarium w 10 wersjach językowych są dostępne przy Punkcie Informacyjnym.

  • Z racji I niedzieli miesiąca zachęcamy do nawiedzenia kaplicy Wieczystej Adoracji, aby przy Sercu Jezusa, które jest źródłem życia i świętości, wypraszać Boże Miłosierdzie dla rodzin, naszej Ojczyzny i całego świata.