TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Przeżywając niedzielę „Dobrego Pasterza” dziękujemy Bogu za skarb wiary i prosimy o nowe, dobre powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, aby orędzie Dobrej Nowiny mogło docierać do wszystkich zakątków świata.
  • Nabożeństwa majowe ku czci NMP są odprawiane w kaplicy klasztornej codziennie o godz. 1900, zaś w niedziele i święta o godz. 1830.
  • W poniedziałek (8.V.) uroczystość św. Stanisława BM, który jest głównym Patronem Polski oraz naszej Archidiecezji. Jest to zarazem dzień imienin Księdza Kardynała Stanisława, a także Ks. Stanisława Bąka, Ks. Stanisława Tylki i ks. Stanisława Staśko, dlatego ich posługę polecajmy opiece Jezusa Miłosiernego, prosząc o potrzebne łaski.
  • W czwartek (11. V.) Msza Święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (12. V.) Msza święta dla chorych transmitowana z kaplicy klasztornej przez TVP Kraków o godz. 1700. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po śmierci dziecka, w Bazylice o godz. 1800.
  • W sobotę (13.V.) wspomnienie NMP z Fatimy. Mszą świętą w Bazylice o godz. 900 rozpocznie się sesja naukowa poświęcona męczennikom z Peru. Nowi błogosławieni: o. Zbigniew Strzałkowski oraz o. Michał Tomaszek stali się patronami w obronie przed terroryzmem. Szczegóły tej sesji umieszczone są na plakatach. Z racji drugiej soboty miesiąca zapraszamy obrońców życia do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia o godz. 1500 oraz Mszę świętą sprawowaną w intencji szacunku dla ludzkiego życia, z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji. O godz. 1630 rozpoczną się rekolekcje „Ogień dla nas i całego świata”. Eucharystia o godz. 1800, a następnie wspólne uwielbienie.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kaplice: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Siedmiobolesnej, Krzyża Świętego, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła. Jest także dostępna przy Bazylice wieża widokowa, na którą mogą wyjechać również osoby niepełnosprawne.
  • Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki, zaś w przedsionku znajdują się cegiełki dla osób pragnących wesprzeć budowę organów. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w tym Sanktuarium są dostępne przy Punkcie Informacyjnym.
  • Z racji I niedzieli miesiąca zachęcamy do nawiedzenia kaplicy Wieczystej Adoracji, by w 100-lecie objawień fatimskich wypraszać Boże Miłosierdzie dla wszystkich rodzin, naszej Ojczyzny i całego świata.