TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • W dzisiejszą uroczystość możemy uprosić wiele łask dla Kościoła i świata. Zapewnił nas o tym sam Jezus, mówiąc do św. Faustyny: Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego. Liturgia Mszy świętej według ustalonego porządku. Dziś o godz. 2000 Chór Międzyzakonny pod dyr. S. Susi Ferfogli zaśpiewa koronkę do Bożego Miłosierdzia w opracowaniu Stefana Stuligrosza.
  • W dniu dzisiejszym rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Jego celem jest nie tylko konkretna pomoc, ale i kształtowanie „wyobraźni miłosierdzia”; troska o to, aby serca ludzi wierzących były zdolne do miłości wzajemnej.
  • W poniedziałek (24. IV.) uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Wdzięczną modlitwą otoczmy ks. kan. Jerzego Leśkę z okazji imienin, prosząc dla niego o potrzebne łaski.
  • We wtorek (25. IV.) święto św. Marka Ewangelisty. Jest to dzień imienin naszego Metropolity – abpa Marka Jędraszewskiego, dlatego jego pasterską posługę polecajmy szczególnej opiece Jezusa Miłosiernego.
  • W czwartek (27. IV.) przypada 3 rocznica kanonizacji Jana Pawła II. Msza Święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 1700. Wdzięczną modlitwą otoczmy Ks. Kard. Stanisława Dziwisza w rocznicę jego urodzin.
  • W piątek (28. IV.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana przez TVP Kraków z kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W sobotę (29. IV.) święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Od godz. 1030 rozpocznie się Ogólnopolska Pielgrzymka Caritas, dlatego Msza święta terminowa będzie odprawiona w dolnej części Bazyliki – w kaplicy św. Faustyny. Na Godzinę Miłosierdzia przybędzie także do Bazyliki Pielgrzymka Prawników.
  • Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w wyznaczonych punktach, zaś w przedsionku Bazyliki znajdują się cegiełki dla osób pragnących wesprzeć budowę organów. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w tym Sanktuarium w 10 wersjach językowych są dostępne przy Punkcie Informacyjnym.
  • Niech rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Miłosierdzia ożywi naszą wiarę, by owocowała dobrym słowem, modlitwą i konkretnymi czynami miłosierdzia.