TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Niedziela Palmowa jest przeżywana w Kościele jako Światowy Dzień Młodzieży. Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale, które odprawiamy w naszej Bazylice po Godzinie Miłosierdzia, która rozpoczyna się o godz. 1500. Po Gorzkich Żalach jest sprawowana Msza święta.
  • Tradycyjna Droga krzyżowa wyruszy dziś z Centrum Jana Pawła II o godz. 1830. Przejdziemy trasą w stronę kościoła parafialnego NSPJ, by dojść do naszego Sanktuarium. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.
  • Możliwość Spowiedzi świętej w Bazylice podczas Triduum Sacrum do godz. 1745, a więc do rozpoczęcia obrzędów Wielkiego Tygodnia.
  • W Wielki Czwartek (13.IV.) będziemy dziękować Miłosiernemu Bogu za dar kapłaństwa oraz Eucharystii. Msza Krzyżma Świętego pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego Abpa Marka Jędraszewskiego odbędzie się dla całej Archidiecezji w tutejszym Sanktuarium o godz. 1000. Do koncelebry zaproszeni są kapłani, z którymi przybywa młodzież oraz Liturgiczna Służba Ołtarza. Msza święta Wieczerzy Pańskiej pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jana Zająca rozpocznie się w Bazylice o godz. 1800. Na zakończenie liturgii procesja do Ciemnicy w kaplicy klasztornej. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy będzie trwać przez całą noc.
  • W Wielki Piątek (14.IV.) jako jedyny dzień roku nie ma Mszy świętej, ponieważ najdoskonalszą ofiarę z samego siebie złożył na Golgocie Jezus Chrystus. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Tajemnicę odkupienia będziemy przeżywać rano podczas Jutrzni śpiewanej o godz. 630; zaś w Godzinie Miłosierdzia o godz. 1500 w Bazylice rozpoczniemy Nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia. Po Godzinie Miłosierdzia będzie uroczyste nabożeństwo Drogi krzyżowej. Na wielkopiątkową Liturgię Męki Pańskiej zapraszamy do Bazyliki na godz. 1800. Stąd po zakończeniu liturgii wyruszy procesja eucharystyczna do Grobu Pańskiego (w kaplicy Męki Pańskiej). Tam będziemy trwać przy Panu Jezusie na całonocnej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Gorzkie Żale o godz. 2100.
  • W Wielką Sobotę (15.IV.) całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Jutrznia śpiewana o godz. 630. Święcenie pokarmów przed kaplicą Męki Pańskiej oraz przy „Dzwonach Miłosierdzia” od godz. 9 do 16 (co pół godziny). O godz. 1500 Godzina Miłosierdzia w Bazylice, a po niej nabożeństwo Zstąpienia Jezusa do otchłani. Na Wigilię Paschalną zapraszamy do Bazyliki na godz. 2000. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec, ponieważ w czasie liturgii będzie odnowienie przyrzeczeń Chrztu świętego.
  • Rezurekcja w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 700. Procesję od Grobu Pańskiego do Bazyliki poprowadzi Ks. Biskup Jan Zając i odprawi uroczystą Mszę świętą. Kolejne Msze święte w Bazylice jak w każdą niedzielę, zaś w kaplicy klasztornej o godz. 900 i 1900. Nieszpory chrzcielne, które kończą Święte Triduum Paschalne, będą odprawione w Bazylice o godz. 1700. Niech te święte dni Wielkiego Tygodnia odnowią naszą więź z Bogiem, wzmocnią nadzieję oraz rozpalą serca pragnieniem bycia świadkami i apostołami Bożego Miłosierdzia.

- Pełny program Triduum i Wielkanocy...