TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Dzisiejsza niedziela nosi nazwę Laetare. Jezus Miłosierny przywraca wzrok i zapewnia nas: „Ja jestem światłością świata, kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.”
  • Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które przeżywamy w naszej Bazylice w każdą niedzielę po Godzinie Miłosierdzia, która rozpoczyna się o godz. 1500. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach jest odprawiana Msza święta.
  • W czwartek (30. III.) Msza święta w intencji wszystkich próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (31. III.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu, a o godz. 1600 Droga krzyżowa. Msza św. dla chorych transmitowana z kaplicy klasztornej przez TVP Kraków o godz. 1700.
  • W sobotę (1.IV.) odbędzie się koncert pasyjny „Stabat Mater” w wykonaniu artystów krakowskich oraz Orkiestry Kameralnej Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Koncert rozpocznie się w auli Jana Pawła II o godz. 1630 i może być dobrym przygotowaniem do głębszego przeżycia Triduum Sacrum. Szczegóły umieszczone są na plakatach. Z racji I soboty miesiąca Msza św. z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca NMP w Bazylice o godz. 1800.
  • Dziękujemy kapłanom, siostrom zakonnym oraz wiernym, którzy trwają na modlitwie w kaplicy Wieczystej Adoracji wypraszając Boże Miłosierdzie dla wszystkich rodzin, naszej Ojczyzny i całego świata.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kaplice: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Siedmiobolesnej, Krzyża Świętego, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła. Jest także dostępna przy Bazylice wieża widokowa, na którą mogą wyjechać również osoby niepełnosprawne.
  • W dolnej części Bazyliki są dwie piękne wystawy: jedna pt.: „Urodziłem się w Wadowicach”, poświęcona życiu i posłudze Karola Wojtyły oraz druga, poświęcona postaci św. Maksymiliana Kolbe z okazji 75 rocznicy jego męczeńskiej śmierci.
  • Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki, zaś w przedsionku znajdują się cegiełki dla osób pragnących wesprzeć budowę organów. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w tym Sanktuarium są dostępne przy Punkcie Informacyjnym.
  • Niech kolejne wielkopostne spotkanie z Jezusem Miłosiernym przypomni nam, że wiarygodnym sprawdzianem naszej wiary jest postawa miłosierdzia względem naszych sióstr i braci.