TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

 • Stanowczo brzmią dziś słowa refrenu Psalmu: „Kiedy Bóg mówi, nie gardź Jego słowem”. Boże słowo ma moc przemieniać nasze myśli i serca w duchu Ewangelii. Wdzięczną modlitwą otoczmy Ks. Kard. Stanisława Dziwisza, który przeżywa rocznicę przyjęcia sakry biskupiej, oraz ks. Bogdana Zbroję i ks. Józefa Pochwata w dniu ich imienin, prosząc o potrzebne łaski.
 • Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które przeżywamy w naszej Bazylice w każdą niedzielę po Godzinie Miłosierdzia, która rozpoczyna się o godz. 1500. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach jest odprawiana Msza święta.
 • W poniedziałek (20. III.) przypada liturgiczna uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, który jest również Patronem tutejszego klasztoru.
 • W środę (22. III.) comiesięczne czuwanie w intencji trwałych owoców Światowych Dni Młodzieży rozpocznie się w kaplicy klasztornej o godz. 1900.
 • W czwartek (23. III.) Msza święta w intencji wszystkich próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
 • W piątek (24. III.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu, a o godz. 1600 Droga krzyżowa. Msza św. dla chorych transmitowana z kaplicy klasztornej przez TVP Kraków o godz. 1700.
 • W sobotę (25.III.) uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W dobie zagrożenia ludzkiego życia tajemnica Wcielenia Bożego Syna jest przeżywana jako Dzień Świętości Życia. Przypominamy, że w tutejszym Sanktuarium w drugie soboty miesiąca jest możliwość podjęcia w Bazylice Duchowej adopcji, a w każdą środę o godz. 1800 jest odprawiana Msza święta w ramach Światowej Krucjaty Modlitwy w intencji obrony życia.
 • W przyszłą niedzielę (26. III.) z racji czwartej niedzieli miesiąca zapraszamy wszystkie rodziny na Mszę świętą w Bazylice o godz. 1200, podczas której będzie obrzęd błogosławienia rodzin oraz dzieci.
 • Dziękujemy kapłanom, siostrom zakonnym oraz wiernym, którzy trwają na modlitwie w kaplicy Wieczystej Adoracji wypraszając Boże Miłosierdzie dla wszystkich rodzin, naszej Ojczyzny i całego świata.
 • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. W dolnej części Bazyliki są dwie piękne wystawy: jedna pt.: „Urodziłem się w Wadowicach”, poświęcona życiu i posłudze Karola Wojtyły oraz druga, poświęcona postaci św. Maksymiliana Kolbe z okazji 75 rocznicy jego męczeńskiej śmierci.
 • Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki, zaś w przedsionku znajdują się cegiełki dla osób pragnących wesprzeć budowę organów. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w tym Sanktuarium są dostępne przy Punkcie Informacyjnym.
 • Św. Paweł przypomniał nam dzisiaj, że Bóg „okazuje nam swoją miłość przez to, że Chrystus umarł za nas, gdyśmy byli jeszcze grzesznikami”. Niech ta świadomość mobilizuje nas do wdzięczności i miłości wzajemnej.