TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Wielki Post to wielka szansa pogłębienia szczerej przyjaźni z Bogiem oraz uporządkowania relacji z bliźnimi w duchu prawdy, miłości i zaufania.
  • Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które będziemy przeżywać w naszej Bazylice w każdą niedzielę po Godzinie Miłosierdzia, która rozpoczyna się o godz. 15. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach będzie odprawiana Msza święta.
  • W poniedziałek (6. III.) Bazylika Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach będzie kolejnym „Kościołem stacyjnym”. Zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o godz. 1500 oraz Mszę świętą pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jana Zająca. O godz. 1900 będziemy przeżywać w Bazylice II część „Drogi Miłosierdzia” – Krzyż niosący nadzieję. Warto włączyć się w to wielkopostne pielgrzymowanie, by doświadczyć Bożej miłości, która przez krzyż prowadzi nas do zwycięstwa nad grzechem, śmiercią i szatanem.
  • We wtorek (7. III.) w ramach Apostolatu Ratunku Konającym Adoracja Najświętszego Sakramentu w Bazylice od godz. 1730, zaś Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych o godz. 1800.
  • W czwartek (9. III.) Msza św. w intencji wszystkich próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (10. III.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium, a o godz. 1600 Droga krzyżowa. Msza święta dla chorych transmitowana z kaplicy klasztornej przez TVP Kraków o godz. 1700. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po śmierci dziecka, w Bazylice o godz. 1800.
  • W sobotę (11. III.) z racji drugiej soboty miesiąca zapraszamy obrońców życia do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia o godz. 1500 oraz Mszę świętą sprawowaną w intencji szacunku dla ludzkiego życia, z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji. O godz. 1630 rozpoczną się rekolekcje „Ogień dla nas i całego świata”. Eucharystia o godz. 1800, a następnie wspólne uwielbienie. Szczegóły spotkania umieszczone są na plakatach.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. W dolnej części Bazyliki są dwie piękne wystawy: jedna pt.: „Urodziłem się w Wadowicach”, poświęcona życiu i posłudze Karola Wojtyły oraz druga, poświęcona postaci św. Maksymiliana Kolbe z okazji 75 rocznicy jego męczeńskiej śmierci.
  • Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki, zaś w przedsionku znajdują się cegiełki dla osób pragnących wesprzeć budowę organów. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w tym Sanktuarium są dostępne przy Punkcie Informacyjnym.
  • Z racji I niedzieli miesiąca warto zatrzymać się na chwilę osobistej rozmowy z Chrystusem w kaplicy Wieczystej Adoracji. Niech Jezus Eucharystyczny napełnia nasze serca ufnością i pokojem.