TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Już po raz pięćdziesiąty na przełomie karnawału i Wielkiego Postu kościół w Polsce modli się o trzeźwość. Z tej okazji Duszpasterstwo Trzeźwości Archidiecezji Krakowskiej zaprasza 4 marca 2017 roku do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz św. Jana Pawła II w Krakowie na czuwanie modlitewne w intencji wolności od uzależnień.

Tą modlitwą są objęte nie tylko osoby doświadczające problemów alkoholowych, ale także innych uzależnień. Tą modlitwą są objęci ludzie, którzy w swoich rodzinach mają alkoholików, narkomanów, erotomanów, hazardzistów, bo także oni doświadczają ogromnego cierpienia, często większego niż sami zniewoleni. Trzeba także modlić się, aby młodzi ludzie nie popadali w uzależnienia.

W Programie czuwania będzie o godz. 1500 Godzina Miłosierdzia w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, następnie przejście Drogą Krzyżową do Sanktuarium św. Jana Pawła II, gdzie o godz. 1700 będziemy uczestniczyć w uroczystej Mszy świętej. Czuwanie zakończymy nabożeństwem różańcowym.

Zapraszam również do udziału w konferencji "Jaka profilaktyka dzisiaj".

Duszpasterstwo Trzeźwości Archidiecezji Krakowskiej we współpracy z fundacją wspomagającą wychowanie „Cuder" organizuje 4 marca br. konferencję dla nauczycieli, pedagogów, katechetów i osób zaangażowanych w pomaganie pt. „Jaka profilaktyka dzisiaj".
Konferencja odbywać się będzie w Domu Duszpasterskim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach (ul. Siostry Faustyny 3).

W programie konferencji przewidziano m.in. wykład na temat „Wychowanie do wolności" - dr Karolina Kmiecik Jusięga z Katedry Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Akademii Ignatianum w Krakowie. Wystąpienie zatytułowane „Jaka profilaktyka dzisiaj, przedstawi prof. nadzw. dr hab. Krzysztof Wojcieszek z Wyższej Szkoły Nauk Społecznych Pedagogium w Warszawie.

Całość konferencji zakończy prezentacja programów profilaktycznych „Archipelag skarbów" i „Cuder".

Zgłoszenia oraz szczegółowe informacje pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ks. Mirosław Żak

Źródło: Archidiecezja Krakowska