TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Rozpoczynamy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów. Hasłem tegorocznego Tygodnia są słowa: „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu”.
  • W środę (1. III.) rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Środa Popielcowa uświadamia nam kruchość ludzkiego życia. Na każdej Mszy świętej będzie obrzęd posypania głów popiołem. Msze święte w Bazylice tak jak w każdą niedzielę, zaś  w  kaplicy  klasztornej o godz.: 630, 1700 i 1900. W tym dniu obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Od Środy Popielcowej będziemy przeżywać kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  • W czwartek (2. III.) Msza św. w intencji wszystkich próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (3. III.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu, a o godz. 1600 Droga krzyżowa. Msza święta dla chorych transmitowana z Bazyliki przez TVP Kraków o godz. 1700. Z racji I piątku miesiąca Msza święta ku czci NSPJ w kaplicy klasztornej o godz. 1900.
  • W sobotę (4. III.) przypada święto św. Kazimierza Królewicza, patrona naszej Archidiecezji. O godz. 1500 rozpocznie się podczas Godziny Miłosierdzia w Bazylice Czuwanie Środowisk Trzeźwościowych. Z racji I soboty miesiąca Msza święta z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca NMP w Bazylice o godz. 1800. W tym dniu obchodzi swoje imieniny Ks. Kan. Kazimierz Tulik, dlatego otoczmy go naszą wdzięczną modlitwą.
  • Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które będziemy przeżywać w Bazylice w każdą niedzielę po Godzinie Miłosierdzia, która rozpoczyna się o godz. 1500. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach będzie odprawiana Msza święta.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. W dolnej części Bazyliki są dwie piękne wystawy: jedna pt.: „Urodziłem się w Wadowicach”, poświęcona życiu i posłudze Karola Wojtyły oraz druga, poświęcona postaci św. Maksymiliana Kolbe z okazji 75 rocznicy jego męczeńskiej śmierci.
  • Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki, zaś w przedsionku znajdują się cegiełki dla osób pragnących wesprzeć budowę organów. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w tym Sanktuarium są dostępne przy Punkcie Informacyjnym.
  • Niech nadchodzący czas Wielkiego Postu będzie dla nas szansą wejścia na drogę Prawdy, która wyzwala oraz pozwala nam duchowo wzrastać.