TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Słowa aklamacji przed Ewangelia przypominają nam ważną prawdę, że „kto zachowuje naukę Chrystusa, w tym naprawdę miłość Boża jest doskonała”. Do tej miłości chcemy dorastać w blasku Eucharystii.
  • W poniedziałek (20. II.) wspomnienie bł. Hiacynty i Franciszka Marto, dzieci z Fatimy.
  • W środę (22. II.) przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła, a zarazem 86 rocznica objawienia Obrazu z podpisem: Jezu, ufam Tobie! Comiesięczne czuwanie w intencji trwałych owoców Światowych Dni Młodzieży rozpocznie się w kaplicy klasztornej o godz. 1900.
  • W czwartek (23. II.) wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika. Msza św. w intencji wszystkich próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (24. II.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza św. dla chorych transmitowana przez TVP Kraków z kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. W dolnej części Bazyliki są dwie piękne wystawy: jedna pt.: „Urodziłem się w Wadowicach”, poświęcona życiu i posłudze Karola Wojtyły oraz druga, poświęcona postaci św. Maksymiliana Kolbe z okazji 75 rocznicy jego męczeńskiej śmierci.
  • Pragniemy, by trwałym owocem „Roku Miłosierdzia” było stworzenie prężnej wspólnoty modlitewnej, która będzie trwać dzień i noc przy Jezusie Eucharystycznym w kaplicy Wieczystej Adoracji. „Czy zechcesz choć jedną godzinę czuwać ze Mną?” - pyta Jezus każdego z nas. Jeśli masz na tyle odwagi, wiary i miłości do Jezusa, zgłoś swoją gotowość na formularzu (apostolat.milosierdzie.pl), by włączyć się osobiście do modlitwy w kaplicy Wieczystej Adoracji.
  • Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki, zaś w przedsionku znajdują się cegiełki dla osób pragnących wesprzeć budowę organów. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w tym Sanktuarium są dostępne przy Punkcie Informacyjnym.
  • Niech zbliżająca się rocznica objawienia Siostrze Faustynie obrazu Jezusa Miłosiernego będzie okazją do wdzięczności za dary Bożego Miłosierdzia, których doświadczamy poprzez święte sakramenty oraz stanie się znakiem ufności i nadziei dla całego świata.