TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

W dniu 8 lutego 2017 roku – we wspomnienie św. Józefiny Baghity – przybył z prywatną wizytą do łagiewnickiego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Nuncjusz Apostolski w Polsce – ABP SALVATORE PENNACCHIO. Przywitany przez rektora sanktuarium ks. prałata Franciszka Ślusarczyka i jego zastępcę – ks. kan. Aleksandra Wójtowicza oraz honorowego kustosza Sanktuarium – ks. bpa Jana Zająca, spożył wraz z kapłanami z Włoch wspólny obiad, dzieląc się radością pobytu w tym miejscu, tak bliskim jego sercu.

Na Godzinę Miłosierdzia udał się z kapłanami swojego rocznika święceń do kaplicy klasztornej, zaś po spotkaniu z siostrami Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, nawiedził również celę, w której odeszła do Pana Siostra Faustyna Kowalska. Z wysokości wieży widokowej goście z Włoch mogli podziwiać całą panoramę Krakowa. Nuncjusz Apostolski zatrzymał się na dłuższą chwilę modlitwy w bazylice, którą osobiście konsekrował św. Jan Paweł II, zawierzając cały świat Bożemu Miłosierdziu.

Miejsce to jest związane nie tylko z obecnością Jana Pawła II, ale i Jego następców: papieża Benedykta XVI, który w tej świątyni spotkał się z chorymi oraz papieża Franciszka, który podczas Światowych Dni Młodzieży zasiadł do konfesjonału, by wskazać wszystkim pielgrzymom, gdzie trzeba szukać Bożego Miłosierdzia oraz prawdziwego pokoju serca. Kolejnym miejscem pielgrzymki Nuncjusza Apostolskiego było pobliskie Sanktuarium św. Jana Pawła II, który jest dla niego wspaniałym przewodnikiem w kapłańskiej i pasterskiej posłudze.