TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Wraz ze świętą Agatą, dziewicą i męczennicą, dziękujemy Bogu za skarb wiary, która pozwala nam z ufnością patrzeć ku przyszłości, nawet wśród cierpień i prześladowań.
  • W poniedziałek (6. II.) świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.
  • We wtorek (7. II.) wspomnienie bł. Klary Szczęsnej, dziewicy. W ramach Apostolatu Ratunku Konającym Adoracja Najświętszego Sakramentu w Bazylice od godz. 1730, zaś Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych o godz. 1800.

  • W środę (8. II.) wspomnienie św. Józefiny Bakhity, dziewicy.

  • W czwartek (9. II.) Msza św. w intencji wszystkich próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (10. II.) wspomnienie św. Scholastyki. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana przez TVP Kraków z kaplicy klasztornej o godz. 1700. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po śmierci dziecka, w Bazylice o godz. 1800.
  • W sobotę (11. II.) przypada wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to zarazem XXV Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji w naszym Sanktuarium odbędą się główne uroczystości diecezjalne dla chorych oraz ich opiekunów. Msza święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa z udzieleniem sakramentu chorych rozpocznie się w Bazylice o godz. 1200. Z racji drugiej soboty miesiąca zapraszamy obrońców życia do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia o godz. 1500 oraz Mszę świętą sprawowaną w intencji szacunku dla ludzkiego życia, z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji. O godz. 1630 rozpoczną się rekolekcje „Ogień dla nas i całego świata”. Spotkanie poprowadzi Kard. Luis Antonio Tagle z Filipin. Eucharystia o godz. 1800, a następnie wspólne uwielbienie. Szczegóły spotkania umieszczone są na plakatach.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. W dolnej części Bazyliki są dwie piękne wystawy: jedna pt.: „Urodziłem się w Wadowicach”, poświęcona życiu i posłudze Karola Wojtyły oraz druga, poświęcona postaci św. Maksymiliana Kolbe z okazji 75 rocznicy jego męczeńskiej śmierci.
  • Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki, zaś w przedsionku znajdują się cegiełki na budowę organów. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w tym Sanktuarium są dostępne przy Punkcie Informacyjnym.
  • Z racji I niedzieli miesiąca warto zatrzymać się na chwilę osobistej rozmowy z Chrystusem w kaplicy Wieczystej Adoracji. Niech Jezus Eucharystyczny napełnia nasze serca ufnością i pokojem.