TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Witając nowego Metropolitę – Ks. Abpa Marka Jędraszewskiego otaczamy go serdeczną modlitwą, prosząc o potrzebne łaski na każdy dzień pasterskiej posługi. Dziękujemy też Bogu za wierną służbę Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza, który nadal będzie nam towarzyszył doświadczeniem i modlitwą, by Boże Miłosierdzie docierało do wszystkich zakątków świata.
  • We wtorek (31. I.) wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana.
  • W czwartek (2. II.) święto Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej). Msze święte w tym dniu w Bazylice jak w każdą niedzielę, zaś w kaplicy klasztornej o godz.: 630 i 1700. Dzień ten jest przeżywany w całym Kościele jako Dzień Życia Konsekrowanego. Podczas Mszy św. w kaplicy klasztornej o godz. 1030 dwie Siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia złożą profesję wieczystą. W ufnej modlitwie polecajmy Panu Bogu wszystkie osoby, które podążają drogą rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy świętej.
  • W piątek (3. II.) wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza św. dla chorych transmitowana przez TVP Kraków z kaplicy klasztornej o godz. 1700, zaś z okazji I piątku o godz. 19.
  • W sobotę (4. II.) z racji I soboty miesiąca Msza święta z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca NMP w Bazylice o godz. 1800.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. W dolnej części Bazyliki są dwie piękne wystawy: jedna pt.: „Urodziłem się w Wadowicach”, poświęcona życiu i posłudze Karola Wojtyły oraz druga, poświęcona postaci św. Maksymiliana Kolbe z okazji 75 rocznicy jego męczeńskiej śmierci.
  • Pragniemy, by trwałym owocem „Roku Miłosierdzia” było stworzenie prężnej wspólnoty modlitewnej, która będzie trwać dzień i noc przy Jezusie Eucharystycznym w kaplicy Wieczystej Adoracji. „Czy zechcesz choć jedną godzinę czuwać ze Mną?” - pyta Jezus każdego z nas. Jeśli masz na tyle odwagi, wiary i miłości do Jezusa, zgłoś swoją gotowość na formularzu (apostolat.milosierdzie.pl), by włączyć się osobiście do modlitwy w kaplicy Wieczystej Adoracji.
  • Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki, zaś w przedsionku znajdują się cegiełki na budowę organów. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w tym Sanktuarium są dostępne przy Punkcie Informacyjnym.
  • Niech nasze pielgrzymowanie do źródeł Bożego Miłosierdzia umacnia nas na drodze żywej wiary, ufnej nadziei i wzajemnej miłości.