TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Nowy cykl spotkań w Łagiewnikach nazwaliśmy "Ogień dla nas i całego świata", ponieważ poświęcamy go siedmiu darom Ducha Świętego. Podobnie jak podczas Światowych Dni Młodzieży, do wygłoszenia konferencji zaprosiliśmy Gości specjalnych z Polski i ze świata - znanych biskupów, kardynałów, liderów chrześcijańskich wspólnot. Na każdym z siedmiu spotkań poznacie też wybrane polskie wspólnoty czy ruchy, które zostały przez nas poproszone o świadectwo i krótką prezentację charyzmatu.

W sobotę 11 lutego 2017 roku zapraszamy na czwarte Rekolekcje z cyklu "Ogień dla nas i całego świata". Tym razem gościem będzie ks. kardynał Luis Antonio Tagle.

Comiesięczny program rekolekcji:

16.30 – modlitwa – wywiad z zaproszonym Gościem o darach Ducha Świętego – świadectwo lidera wspólnoty
18.00 – Eucharystia
19.30 – konferencja Gościa specjalnego, a po niej czuwanie modlitewne

Terminy kolejnych rekolekcji:

11 lutego
11 marca
8 kwietnia
13 maja

Kardynał Luis Antonio G. Tagle to filipiński duchowny, arcybiskup Manili, doktor teologii, w 2012 roku mianowany przez Papieża Benedykta XVI kardynałem. Jeden z mocnych Papabili (duchownych „godnych pozycji papieża”). W motcie swojego herbu daje mocne świadectwo swojej wiary: „DOMINUS EST” (Pan jest).

Nasz długo oczekiwany Gość 4. spotkania w ramach rekolekcji „Ogień dla nas i całego świata” jest prezenterem programu The Word Exposed emitowanego online na CatholicTV.com. Okazjonalnie występuje w filipińskiej telewizji śniadaniowej, dobrze rozumie świat mediów społecznościowych (prowadzi Twitter, jest najchętniej śledzonym duchownym na Facebooku).
Doskonale radzi sobie z mediami, kreatywnie w nich uczestnicząc.

Kardynał Tagle przez wielu nazywany jest „Wojtyłą Azji” ze względu na niezwykle pogodne usposobienie, otwartość umysłu, doskonały kontakt z wiernymi, szczególną dbałość o ludzi marginalizowanych czy spychanych do społecznych gett.

Od 2015 roku jest przewodniczącym Caritas Internationalis. Przewodnicząc tej jednej z największych charytatywnych instytucji Kościoła, przekształca myślenie o niej: jej działalność nie powinna ograniczać się do działalności pomocowej, ale przede wszystkim ma zabiegać o usuwanie przyczyn ubóstwa i cierpienia. Podejmuje liczne działania na rzecz prześladowanych chrześcijan.

Fan kryminałów – najbardziej lubi powieści Agathy Christi i Sherlocka Holmesa.
Ponoć jest jedynym duchownym, umiejącym do łez rozśmieszyć Papieża Benedykta XVI.

W 2014 roku nakładem wydawnictwa WAM ukazała się pierwsza książka Kardynała Tagle na polskim rynku - Ludzie Wielkiej Nocy.
Biskup Grzegorz Ryś napisał o niej: "To książka bardzo ważna. To książka o wspólnocie - o jej potrzebie, znaczeniu, sposobach budowania. (...) W dobie niesamowitych nigdy wcześniej niewyobrażalnych narzędzi dialogu i porozumienia - rośnie liczba ludzi przerażająco samotnych, odizolowanych, zmarginalizowanych i odrzuconych".