TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Dziękujemy Bogu za dary Miłosierdzia, których doświadczamy na każdy dzień. Dziś (15 stycznia) o godz. 1630 odbędzie się w auli Jana Pawła II koncert pt. „Kolęda wdzięczności”, dedykowany Ks. Kard. Stanisławowi Dziwiszowi. W programie znajdą się kolędy i muzyka Bożonarodzeniowa Jana Sebastiana Bacha w wykonaniu chóru Musica ex anima oraz kwartetu smyczkowego Con affetto, z udziałem wielu muzyków krakowskich. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w tej świątecznej pieśni uwielbienia.
  • We wtorek (17. I.) wspomnienie św. Antoniego, opata.
  • W czwartek (19. I.) wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa. Msza święta w intencji wszystkich próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (20. I.) wspomnienie św. Fabiana, papieża i męczennika. Godzina Miłosierdzia oraz Msza św. w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Z racji III piątku miesiąca Msza święta w intencji Ojczyzny i całego świata w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W sobotę (21. I.) Msza święta dziękczynna za posługę Ks. Kard. Stanisława Dziwisza w sanktuarium św. Jana Pawła II o godz. 1100. W naszej Bazylice o godz. 1630 rozpocznie się kolejne spotkanie rekolekcyjne „Ogień dla nas i całego świata”. Eucharystia o godz. 1800, a następnie wspólne uwielbienie. Szczegóły rekolekcji podane są na plakatach. Z racji trzeciej soboty miesiąca pamiętajmy o misjach, prosząc również o dar nowych powołań.
  • W przyszłą niedzielę (22. I.) z racji czwartej niedzieli miesiąca zapraszamy wszystkie rodziny na Mszę świętą w Bazylice o godz. 1200, podczas której będzie obrzęd błogosławienia rodzin oraz dzieci, zaś comiesięczne spotkanie w intencji trwałych owoców Światowych Dni Młodzieży rozpocznie się w kaplicy klasztornej Mszą świętą o godz. 1900.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. W dolnej części Bazyliki są dwie piękne wystawy: jedna pt.: „Urodziłem się w Wadowicach”, poświęcona życiu i posłudze Karola Wojtyły oraz druga, poświęcona postaci św. Maksymiliana Kolbe z okazji 75 rocznicy jego męczeńskiej śmierci.
  • Pragniemy, by trwałym owocem „Roku Miłosierdzia” było stworzenie prężnej wspólnoty modlitewnej, która będzie trwać dzień i noc przy Jezusie Eucharystycznym w kaplicy Wieczystej Adoracji. „Czy zechcesz choć jedną godzinę czuwać ze Mną?” - pyta Jezus każdego z nas. Jeśli masz na tyle odwagi, wiary i miłości do Jezusa, zgłoś swoją gotowość na formularzu (apostolat.milosierdzie.pl), by włączyć się osobiście do modlitwy w kaplicy Wieczystej Adoracji w tę formę Apostolatu Miłosierdzia, dzięki któremu nasze życie nabiera pełnego sensu i wartości. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki, zaś pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w tym Sanktuarium są dostępne przy Punkcie Informacyjnym.