TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Przeżywając Święto Chrztu Pańskiego dziękujemy Miłosiernemu Bogu za to, że poprzez łaskę chrztu świętego zostaliśmy włączeni w rodzinę dzieci Bożych, we wspólnotę Kościoła świętego. W dzisiejszą niedzielę kończy się okres Narodzenia Pańskiego.
  • W czwartek (12. I.) Msza święta w intencji wszystkich próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (13. I.) wspomnienie św. Hilarego, bpa i doktora Kościoła. Godzina Miłosierdzia oraz Msza św. w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z kaplicy klasztornej przez TVP Kraków o godz. 1700. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po śmierci dziecka, w Bazylice o godz. 1800.
  • W sobotę (14. I.) z racji drugiej soboty miesiąca zapraszamy obrońców życia do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia o godz. 1500 oraz Mszę świętą sprawowaną w intencji szacunku dla ludzkiego życia, z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji.
  • W przyszłą niedzielę (15. I.) o godz. 1630 odbędzie się w auli Jana Pawła II koncert pt. „Kolęda wdzięczności” dedykowany Ks. Kard. Stanisławowi Dziwiszowi. W programie znajdą się kolędy i muzyka Bożonarodzeniowa Jana Sebastiana Bacha w wykonaniu chóru Musica ex anima oraz kwartetu smyczkowego Con affetto, z udziałem wielu muzyków krakowskich. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w tej świątecznej pieśni uwielbienia.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. W dolnej części Bazyliki są dwie piękne wystawy: jedna pt.: „Urodziłem się w Wadowicach”, poświęcona życiu i posłudze Karola Wojtyły oraz druga, poświęcona postaci św. Maksymiliana Kolbe z okazji 75 rocznicy jego męczeńskiej śmierci.
  • Pragniemy, by trwałym owocem „Roku Miłosierdzia” było stworzenie prężnej wspólnoty modlitewnej, która będzie trwać dzień i noc przy Jezusie Eucharystycznym w kaplicy Wieczystej Adoracji. „Czy zechcesz choć jedną godzinę czuwać ze Mną?” - pyta Jezus każdego z nas. Jeśli masz na tyle odwagi, wiary i miłości do Jezusa, zgłoś swoją gotowość (TUTAJ), by włączyć się osobiście do modlitwy w kaplicy Wieczystej Adoracji w tę formę Apostolatu Miłosierdzia, dzięki któremu nasze życie nabiera pełnego sensu i wartości.
  • Niech świadomość przyjętego Chrztu świętego pomaga nam otaczać troską życie naturalne i troszczyć się również o rozwój życia duchowego w naszych sercach.