TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • W pierwszym dniu Nowego Roku przeżywamy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W Jej matczyne dłonie powierzamy przyszłość naszych rodzin, parafii, Ojczyzny i całego świata. Jest to zarazem 50 Światowy Dzień Pokoju, którego nadal tak bardzo brakuje w wielu krajach, a nade wszystko w ludzkich sercach. Dziś w celu uproszenia Bożej pomocy na cały rok za pobożne odmówienie lub śpiew hymnu: O Stworzycielu, Duchu przyjdź, można uzyskać odpust zupełny.
  • W poniedziałek (2. I.) wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
  • We wtorek (3. I.) wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus. W ramach Apostolatu Ratunku Konającym Adoracja Najświętszego Sakramentu w Bazylice od godz. 1730, zaś Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych o godz. 1800.
  • W czwartek (5. I.) Msza święta w intencji wszystkich próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (6. I.) przypada uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli), którą przeżywamy jako dzień modlitw dzieci i młodzieży w intencji misji. Porządek Mszy świętych w naszym Sanktuarium tak jak w każdą niedzielę. Po Mszach świętych będzie poświęcenie kredy oraz kadzidła.
  • W sobotę (7. I.) z racji I soboty miesiąca Msza święta z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca NMP w Bazylice o godz. 1800.
  • Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Może on być lekarstwem dla duszy i ciała, jeśli łączy się z żywą wiarą i systematyczną pracą nad sobą, aby również nasze myśli, usta, dłonie i serca były bardziej miłosierne względem naszych sióstr i braci.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. W dolnej części Bazyliki są dwie piękne wystawy: jedna pt.: „Urodziłem się w Wadowicach”, poświęcona życiu i posłudze Karola Wojtyły oraz druga, poświęcona postaci św. Maksymiliana Kolbe z okazji 75 rocznicy jego męczeńskiej śmierci.
  • Pragniemy, by trwałym owocem „Roku Miłosierdzia” było stworzenie prężnej wspólnoty modlitewnej, która będzie trwać dzień i noc przy Jezusie Eucharystycznym w kaplicy Wieczystej Adoracji. „Czy zechcesz choć jedną godzinę czuwać ze Mną?” - pyta Jezus każdego z nas. Jeśli masz na tyle odwagi, wiary i miłości do Jezusa, zgłoś swoją gotowość na formularzu (apostolat.milosierdzie.pl), by włączyć się osobiście do modlitwy w kaplicy Wieczystej Adoracji w tę formę Apostolatu Miłosierdzia, dzięki któremu nasze życie nabiera pełnego sensu i wartości. Na cały Nowy Rok życzymy wszystkim Pielgrzymom obfitości Bożych darów i błogosławieństwa.