TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Przyjście Syna Bożego na ziemię jest dla każdego człowieka dobrej woli wielką szansą odnowienia żywej więzi z Panem Bogiem i wejścia na drogę zbawienia. Tegoroczne święta przeżywane w niedzielę pogłębiają w nas tę prawdę, że w czasie każdej Mszy świętej jesteśmy świadkami i uczestnikami Bożego Narodzenia, które dokonuje się na ołtarzu w sposób sakramentalny.
  • Jutro drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, w którym przeżywamy święto św. Szczepana - pierwszego męczennika. Porządek Mszy świętych w naszym Sanktuarium jak w każdą niedzielę.
  • We wtorek (27.XII.) święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty.
  • W środę (28.XII.) święto świętych Młodzianków, męczenników, którzy ponieśli śmierć dla Jezusa. Modląc się o chrześcijańskie życie w naszych rodzinach, chcemy też Boga przepraszać za odrzucony i lekceważony dar życia ludzkiego. Uczynimy to szczególnie podczas Godziny Miłosierdzia o godz. 1500 oraz Mszy św., której będzie przewodniczył Ks. Bp Jan Szkodoń.
  • W czwartek (29.XII.) piąty dzień oktawy Narodzenia Pańskiego. Msza święta w intencji wszystkich próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (30.XII.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza św. w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana przez TVP Kraków z kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W sobotę (31.XII.) ostatni dzień roku kalendarzowego, w którym przypada wspomnienie św. Sylwestra, papieża. Serdecznie zapraszamy w tym dniu do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia o godz. 1500 oraz Mszę świętą, której będzie przewodniczył Ks. Bp Jan Zając. We wspólnej modlitwie będziemy dziękować Bogu za wszystkie łaski mijającego roku oraz zawierzymy cały świat Bożemu Miłosierdziu. Nieszpory oraz nabożeństwo przebłagalne w kaplicy klasztornej o godz. 1900. Tam będzie także Adoracja Najświętszego Sakramentu przed Nowym Rokiem od 2100 do 2400. Na jej zakończenie o północy Msza święta noworoczna.
  • Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Może on być lekarstwem dla duszy i ciała, jeśli łączy się z żywą wiarą i systematyczną pracą nad sobą, aby również nasze myśli, usta, dłonie i serca były bardziej miłosierne względem naszych sióstr i braci.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. W dolnej części Bazyliki jest otwarta ciekawa wystawa pt. „Święty Maksymilian Maria Kolbe i Jego dzieła”, przygotowana z okazji 75 rocznicy jego męczeńskiej śmierci. Niech Jezus Miłosierny zamieszka w każdej rodzinie, obdarzając wszystkich domowników swoją miłością, pokojem i błogosławieństwem.