TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Nadchodzący Zbawiciel świata pragnie być dla nas „Emmanuelem”, a więc Bogiem z nami. Najważniejszym Betlejem jest serce człowieka, w którym Jezus pragnie znaleźć godne mieszkanie.
  • Msze święte roratnie są odprawiane w kaplicy klasztornej w poniedziałki, środy oraz soboty o godz. 630.
  • W środę (21. XII.) wspomnienie św. Piotra Kanizjusza, kapłana i doktora Kościoła.
  • W czwartek (22.XII.) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 1700, a od godz. 1900 comiesięczne spotkanie modlitewne w intencji trwałych owoców Światowych Dni Młodzieży.
  • W piątek (23.XII.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza św. w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana przez TVP Kraków z kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W sobotę (24.XII.) Wigilia Bożego Narodzenia. Możliwość Spowiedzi będzie w tym dniu do godz. 1500. Ze względu na wieczór wigilijny nie będzie Mszy świętej o godz. 1800. Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczoru wigilijnego poprzez wspólną modlitwę, odczytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa, wzajemne przebaczenie, łamanie się opłatkiem, a także wspólny śpiew kolęd. Foldery z obrzędem chrześcijańskiego przeżywania wieczoru wigilijnego są do zabrania przy wyjściu z Bazyliki, zaś opłatki są jeszcze do nabycia w zakrystii oraz w Punkcie Informacyjnym przy Domu Duszpasterskim.
  • Serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę świętą o północy – Pasterkę, której będzie przewodniczył Ks. Biskup Jan Zając. Składka z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.
  • Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Może on być lekarstwem dla duszy i ciała, jeśli łączy się z żywą wiarą i systematyczną pracą nad sobą, aby również nasze myśli, usta, dłonie i serca były bardziej miłosierne względem naszych sióstr i braci.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Są dostępne również piękne kaplice w dolnej części Bazyliki oraz wieża widokowa, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne. W dolnej części Bazyliki jest otwarta ciekawa wystawa pt. „Święty Maksymilian Maria Kolbe i Jego dzieła”, przygotowana z okazji 75 rocznicy jego męczeńskiej śmierci.
  • Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w Sanktuarium są dostępne przy Punkcie Informacyjnym. Niech ostatnie dni Adwentu pomogą nam w godnym przyjęciu Jezusa w rodzinach i w naszych sercach.