TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Tegoroczna uroczystość ku czci Jezusa Chrystusa - Króla Wszechświata jest dla nas zaproszeniem, byśmy świadomie wybrali Jezusa na Króla i Pana naszych serc; by Jego Królestwo prawdy, sprawiedliwości, miłości i pokoju mogło zagościć w każdej rodzinie i wszystkich dziedzinach życia w naszej Ojczyźnie. Takiej mądrości uczy nas także dzisiejszy Patron – św. Rafał Kalinowski. Po Mszy świętej o godz. 1900 odbędzie się w kaplicy klasztornej dziękczynny koncert za dar Roku Miłosierdzia, który poprowadzi zespół „Tylko Ty”, pod kierownictwem Huberta Kowalskiego.
  • W poniedziałek (21. XI.) wspomnienie Ofiarowania NMP. Wdzięczną modlitwą otoczmy ks. dra Janusza Kościelniaka w dniu jego imienin.
  • We wtorek (22. XI.) św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Tradycyjne już czuwanie modlitewne w kaplicy klasztornej rozpocznie się o godz. 1900.
  • W środę (23. XI.) wspomnienie św. Klemensa, papieża.
  • W czwartek (24. XI.) wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (25. XI.) wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej oraz bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza (Franciszki Siedliskiej). Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Transmisja Mszy świętej dla chorych przez TVP Kraków z kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W sobotę (26. XI.) o godz.1630 rozpocznie się kolejne spotkanie rekolekcyjne „Ogień dla nas i całego świata”. Eucharystia w Bazylice o godz. 1800, a następie wspólne uwielbienie. Szczegóły rekolekcji podane są na plakatach.
  • W przyszłą niedzielę (27. XI.) z racji czwartej niedzieli miesiąca zapraszamy wszystkie rodziny na Mszę świętą w Bazylice o godz. 1200, podczas której będzie specjalny obrzęd błogosławienia rodzin oraz dzieci.
  • W minionym tygodniu odszedł do Pana jeden ze spowiedników naszego Sanktuarium – ks. Piotr Marks, założyciel Apostolatu Ratunku Konającym. Msza święta pogrzebowa odbędzie się jutro (w poniedziałek) w Bazylice o godz. 1200. Dziękując Panu Bogu za gorliwą służbę ks. Piotra, polecajmy go Bożemu Miłosierdziu, prosząc dla niego o wieczną radość.
  • Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w Sanktuarium są dostępne przy Punkcie Informacyjnym, zaś Balsam Miłosierdzia z dołączoną specjalną modlitwą jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Składane ofiary przeznaczone są na pokrycie kosztów przygotowania balsamu oraz budowę organów. Niech postawa życzliwości oraz wzajemnej pomocy wobec bliźnich będzie trwałym owocem kończącego się Roku Miłosierdzia.