TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Kończący się Rok Miłosierdzia jest dla nas wezwaniem do wielkiej wdzięczności za bogactwo Bożych darów, których doświadczyliśmy podczas tego zbawczego okresu. Łagiewnicka „Brama Miłosierdzia” pozostanie jako trwały znak jubileuszu, a zarazem nieustanne zaproszenie, by każdego dnia dorastać do tej przyjaźni z Chrystusem, która ujawniła także swój potencjał oraz piękno podczas Światowych Dni Młodzieży. Przeżywając dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym błagamy Boga o pokój dla Iraku.
  • We wtorek (15. XI.) św. Alberta Wielkiego, bpa i doktora Kościoła.
  • W środę (16. XI.) wspomnienie Matki Bożej Miłosierdzia.
  • W czwartek (17. XI.) wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (18. XI.) bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Z racji III piątku miesiąca Msza święta w intencji Ojczyzny i całego świata w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W sobotę (19. XI.) odbędzie się w naszym sanktuarium ogólnopolska uroczystość połączona z Jubileuszowym Aktem przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Początek liturgii o godz. 1000, natomiast Msza święta z udziałem Episkopatu Polski pod przewodnictwem Ks. Kard. Stanisława Dziwisza o godz. 1200. Dla wiernych na Błoniach przy Bazylice będą ustawione trzy telebimy, a całość uroczystości będzie transmitowana przez TV Trwam i TV Miłosierdzie. Przyjęte Msze święte terminowe o godz. 900 i 1030 będą w sobotę wyjątkowo odprawione w dolnej części Bazyliki – w kaplicy Matki Bożej Bolesnej. Nieszpory chóralne z uroczystości Chrystusa Króla w Bazylice o godz. 1700. Na zakończenie Roku Miłosierdzia w auli św. Jana Pawła II o godz. 1900 odbędzie się koncert Lidii Jazgar pt. „Wyśpiewać Miłosierdzie Boże”. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 1900 odbędzie się w kaplicy klasztornej również dziękczynny koncert za dar Roku Miłosierdzia, który poprowadzi zespół „Tylko Ty”, pod kierownictwem Huberta Kowalskiego.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Są dostępne również piękne kaplice w dolnej części Bazyliki, gdzie jest również otwarta ciekawa wystawa pt. „Święty Maksymilian Maria Kolbe i Jego dzieła”, przygotowana z okazji 75 rocznicy jego męczeńskiej śmierci.
  • Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w Sanktuarium są dostępne przy Punkcie Informacyjnym, zaś Balsam Miłosierdzia z dołączoną specjalną modlitwą jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Niech świadome przejście przez „Bramę Miłosierdzia” umocni w naszych sercach wiarę, byśmy przez czyn, słowo i modlitwę stawali się wiarygodnymi apostołami Miłosierdzia.