TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Przeżywając Jubileusz Więźniów i Służby Więziennej wspieramy ich naszą modlitwą i dziękujemy Panu Bogu za dar wolności mając świadomość, że najgorszym nieszczęściem dla człowieka jest niewola grzechów oraz odejście od Boga, który jest dla nas źródłem prawdziwej wolności.
  • Do 8 listopada mamy jeszcze możliwość uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych, za pobożne nawiedzenie cmentarza oraz modlitwę w ich intencji.
  • W środę (9. XI.) rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
  • W czwartek (10. XI.) wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (11.XI.) wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa, a zarazem narodowe Święto Niepodległości. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Transmisja Mszy świętej dla chorych przez TVP Kraków z kaplicy klasztornej o godz. 1700. Ze względu na świąteczny charakter tego dnia Ks. Kardynał udzielił dyspensy w sprawie wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W sobotę (12. XI.) św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika. W tym dniu przybędzie jubileuszowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej. Z racji drugiej soboty miesiąca zapraszamy obrońców życia do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia o godz. 1500 oraz Mszę świętą sprawowaną w intencji szacunku dla ludzkiego życia, z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Są dostępne również piękne kaplice w dolnej części Bazyliki oraz wieża widokowa, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne. W dolnej części Bazyliki jest otwarta ciekawa wystawa pt. „Święty Maksymilian Maria Kolbe i Jego dzieła”, przygotowana z okazji 75 rocznicy jego męczeńskiej śmierci.
  • Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w Sanktuarium są dostępne przy Punkcie Informacyjnym, zaś Balsam Miłosierdzia z dołączoną specjalną modlitwą jest do nabycia w zakrystii Bazyliki.
  • Dziękujemy kapłanom, siostrom zakonnym i wiernym, którzy włączają się do nieustannej modlitwy w kaplicy Wieczystej Adoracji. Niech również dzisiejsze spotkanie z Jezusem Eucharystycznym z racji I niedzieli miesiąca umocni w naszych sercach i rodzinach łaskę wiary oraz wzajemnej miłości.