TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Wraz z Maryją – Królową Różańca świętego dziękujemy Boga za wspólnotę Kościoła, który jest naszą Matką.
  • We wtorek (1. XI.) przypada radosna uroczystość Wszystkich Świętych, którzy nam torują drogę do nieba i przypominają, że wszyscy jesteśmy wezwani do świętości. Msze święte w naszym Sanktuarium tak jak w każdą niedzielę. O godz. 1530 wyruszy z kaplicy klasztornej procesja na cmentarz z modlitwami za zmarłych, których będziemy polecać Bożemu Miłosierdziu. Jak w każdy I wtorek miesiąca w ramach Apostolatu Ratunku Konającym Adoracja Najświętszego Sakramentu w Bazylice od godz. 1730. Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych o godz. 1800.
  • W tym dniu przypada 154 rocznica powstania Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Otoczmy je wdzięczną modlitwą za apostolską oraz samarytańską posługę, prosząc również o nowe powołania.
  • W środę (2. XI.) wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych tzw. Dzień Zaduszny. Każdy z nas ma wobec zmarłych jakiś dług wdzięczności, a czasem może również niepokój o ich wieczne zbawienie. Warto więc pomyśleć o tym, aby im przyjść ze skuteczną pomocą przez modlitwę, Ofiarę Mszy świętej, dar Komunii ofiarowanej w ich intencji, a także odpust zupełny. Aby go uzyskać, trzeba być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię świętą i pomodlić się również według intencji Ojca Świętego. Odpust można uzyskać tylko raz dziennie.
  • Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust zupełny, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące.
  • W czwartek (3. XI.) Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (4. XI.) wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Transmisja Mszy świętej dla chorych przez TVP Kraków z Bazyliki o godz. 1700. Z racji I piątku miesiąca Msza święta ku czci NSPJ w kaplicy klasztornej o godz. 1900.
  • W sobotę (5. XI.) z racji I soboty miesiąca Msza święta połączona z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca NMP w Bazylice o godz. 1800.
  • W przyszłą niedzielę (6. XI.) będziemy przeżywać w naszym Sanktuarium Jubileusz Więźniów i Służby Więziennej. Msza święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Grzegorza Rysia w Bazylice o godz. 1200.
  • Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w Sanktuarium są do nabycia przy Punkcie Informacyjnym, zaś Balsam Miłosierdzia w zakrystii Bazyliki. Niech Boże błogosławieństwo pomoże nam owocnie przeżyć nadchodzący czas refleksji nad sensem i najważniejszym celem ludzkiego życia.