TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Radujemy się konsekracją nowej świątyni w pobliskim Sanktuarium św. Jana Pawła II. Rocznica jego wyboru na stolicę św. Piotra w Rzymie jest dla nas okazją do wielkiej wdzięczności Bogu za tak bogate życie i posługę naszego Rodaka dla całego świata.
  • W poniedziałek (17. X.) wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
  • We wtorek (18. X.) święto św. Łukasza, Ewangelisty, który jest patronem Służby Zdrowia, dlatego otoczmy naszą ich wdzięczną modlitwą.
  • W środę (19. X.) wspomnienie św. Pawła od Krzyża oraz bł. Jerzego Popiełuszki, który nas wciąż zachęca, by zło dobrem zwyciężać.
  • We czwartek (20. X.) uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, który jest głównym patronem naszej archidiecezji oraz miasta Krakowa. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (21. X.) wspomnienie bł. Jakuba Strzemię. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Z racji III piątku miesiąca Msza święta w intencji Ojczyzny i całego świata w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W sobotę (22. X.) wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża Miłosierdzia.
  • W przyszłą niedzielę (23. X.) o godz. 1200 Msza święta z błogosławieństwem dzieci i wspólną modlitwą za rodziny.
  • Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Składane ofiary przeznaczone są na pokrycie kosztów przygotowania balsamu oraz budowę organów do Bazyliki. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w tym Sanktuarium, w dziesięciu wersjach językowych, są dostępne przy Punkcie Informacyjnym.
  • Dobiega końca tegoroczny nabór do naszego sanktuaryjnego chóru MUSICA EX ANIMA. Na przestrzeni kilku lat działalności zespół ten śpiewał podczas najważniejszych sanktuaryjnych uroczystości a także brał udział w wydarzeniach o randze międzynarodowej, jak kongresy, beatyfikacje a także podczas wizyty Papieża Franciszka w Polsce. Chór nasz współpracuje z orkiestrami i solistami wykonując muzykę od chorału gregoriańskiego po kompozycje współczesne. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt poprzez adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub bezpośrednio z dyrygentem chóru panem Krzysztofem Michałkiem. Niech kolejne dni nowego tygodnia będą opromienione darem Bożego błogosławieństwa.