TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Przeżywając XVI Dzień Papieski dziękujemy Bogu za życie i świadectwo wiary Jana Pawła II – patrona Rodzin oraz Apostoła Bożego Miłosierdzia. Wraz z nim towarzyszymy wszystkim, którzy w Małopolskim Marszu dla Życia i Rodziny dają świadectwo troski o godność i życie każdego dziecka. Modlitwą i ofiarą wspieramy Dzieło Nowego Tysiąclecia, które jest piękną formą realizacji „wyobraźni miłosierdzia” wobec młodego pokolenia.
  • Nabożeństwa Różańcowe są odprawiane w kaplicy klasztornej codziennie o godz. 1900, zaś w niedziele i święta o godz. 1830.
  • W środę (12. X.) wspomnienie bł. Jana Beyzyma, apostoła miłosierdzia wśród trędowatych.
  • W czwartek (13.X.) wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (14. X.) wspomnienie św. Kaliksta I, papieża i męczennika oraz św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy. Godzina Miłosierdzia oraz Msza św. w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z kaplicy klasztornej przez TVP Kraków o godz. 1700. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po śmierci dziecka w Bazylice o godz. 1800.
  • W sobotę (15. X.) wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła, a zarazem Dzień Dziecka Utraconego. Z racji III soboty miesiąca otoczmy modlitwą również misjonarzy, prosząc o dar nowych powołań.
  • Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Składane ofiary przeznaczone są na pokrycie kosztów przygotowania balsamu oraz budowę organów do Bazyliki. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w tym Sanktuarium, w dziesięciu wersjach językowych, są dostępne przy Punkcie Informacyjnym, obok Domu Duszpasterskiego.
  • Dziękujemy kapłanom, siostrom zakonnym i wiernym, którzy ochotnym sercem włączają się do nieustannej modlitwy w kaplicy Wieczystej Adoracji. Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć piękne kaplice w dolnej części Bazyliki. Jest również dostępna wieża widokowa, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne.
  • Niech Maryja – Królowa Różańca świętego wyprasza nam potrzebne łaski, byśmy w codziennym życiu, na wzór dzisiejszego Patrona – bł. Wincentego Kadłubka, byli dla bliźnich misjonarzami Prawdy i Miłości.