TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Wspominając dziś świętych Aniołów Stróżów towarzyszymy Ojcu Świętemu w jego pielgrzymce do Gruzji i Azerbejdżanu prosząc o dar sprawiedliwego pokoju oraz braterstwa dla różnych kultur i religii.
  • We wtorek (4. X.) wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Jego szczególnej opiece polecajmy papieża Franciszka oraz wszystkich solenizantów. Jak w każdy I wtorek miesiąca w ramach Apostolatu Ratunku Konającym Adoracja Najświętszego Sakramentu w Bazylice od godz. 1730. Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych o godz. 1800.
  • W środę (5. X.) uroczystość św. Faustyny Kowalskiej, Apostołki Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy wszystkich młodych na Mszę świętą o godz. 2000 do kaplicy klasztornej, podczas której homilię wygłosi ks. Piotr Pawlukiewicz. Po Mszy świętej rozpocznie się Adoracja, która potrwa do godz. 2245 – a więc godziny śmierci s. Faustyny.
  • W czwartek (6. X.) Msza św. w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (7. X) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana przez TVP Kraków z Bazyliki o godz. 1700. Z racji I piątku miesiąca Msza św. ku czci NSPJ w kaplicy klasztornej o godz. 1900.
  • W sobotę (8. X.) odbędzie się I Ogólnopolska Pielgrzymka „Margaretek”. Uroczysta Msza święta w Bazylice pod przewodnictwem Bpa Jana Zająca o godz. 1200. Z racji drugiej soboty miesiąca zapraszamy obrońców życia do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia o godz. 1500 oraz Mszę świętą sprawowaną w intencji szacunku dla ludzkiego życia, z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji.
  • Nabożeństwa Różańcowe są odprawiane w kaplicy klasztornej codziennie o godz. 1900, zaś w I piątek oraz niedziele i święta o godz. 1830.
  • Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w tym Sanktuarium, w dziesięciu wersjach językowych, są dostępne przy Punkcie Informacyjnym, obok Domu Duszpasterskiego.
  • Dziękujemy kapłanom, siostrom zakonnym i wiernym, którzy ochotnym sercem włączają się do nieustannej modlitwy w kaplicy Wieczystej Adoracji. Niech również dzisiejsze spotkanie z Jezusem Eucharystycznym z racji I niedzieli miesiąca umocni w naszych sercach i rodzinach łaskę żywej wiary oraz wzajemnej miłości.