TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Wraz z bł. Władysławem z Gielniowa dziękujemy Bogu za całe dziedzictwo kultury chrześcijańskiej, która kształtuje oblicze naszego Narodu oraz jego duchowe bogactwo od ponad tysiąca lat.
  • W poniedziałek (26. IX.) wspomnienie św. Męczenników Kosmy i Damiana.
  • We wtorek (27. IX.) wspomnienie św. Wincentego à Paulo, kapłana.
  • W środę (28. IX.) wspomnienie św. Wacława, męczennika. W tym dniu przypada 5 rocznica święceń biskupich Grzegorza Rysia i Damiana Muskusa, dlatego otoczmy ich naszą wdzięczną modlitwą.
  • W czwartek (29. IX.) święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Msza św. w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (30. IX.) wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła. W tym dniu rozpoczną się w naszej Bazylice „Strumienie Miłosierdzia”, organizowane przez Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, dlatego Msze święte terminowe w piątek i sobotę będą odprawiane w kaplicy św. Faustyny – w dolnej części Bazyliki. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Transmisja Mszy świętej dla chorych przez TVP Kraków z kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W sobotę (1. X.) wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i dra Kościoła. Z racji I soboty miesiąca Msza św. połączona z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca NMP w dolnej Bazylice o godz. 1800.
  • Nabożeństwa Różańcowe będą odprawiane w kaplicy klasztornej codziennie o godz. 1900, zaś w I piątek oraz niedziele i święta o godz. 1830.
  • Trwa pierwszy w tym sezonie nabór do naszego sanktuaryjnego chóru Musica ex anima. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt poprzez adres internetowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub bezpośrednio z dyrygentem chóru panem Krzysztofem Michałkiem. Szczegóły na stronie internetowej.
  • Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Może on być cennym lekarstwem dla duszy, jeśli łączy się z żywą wiarą oraz systematyczną pracą nad sobą. Dlatego do Balsamu dołączona jest specjalna modlitwa, oparta na słowach św. Faustyny, aby również nasze myśli, usta, dłonie i serca były coraz bardziej miłosierne względem naszych sióstr i braci. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w tym Sanktuarium, w dziesięciu wersjach językowych, są dostępne przy Punkcie Informacyjnym, obok Domu Duszpasterskiego. Niech kolejne przejście przez jubileuszową „Bramę Miłosierdzia” umocni nas na drodze żywej wiary i wzajemnej miłości.