TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Wspominając św. Stanisława Kostkę polecamy Bożej dobroci wszystkie dzieci oraz młodzież, by od najmłodszych lat mogły wzrastać w prawdziwej wierze i ewangelicznej mądrości. Trzecia niedziela września jest przeżywana w Polsce jako Dzień Środków Społecznego Przekazu, dlatego dla wszystkich ludzi mediów, dziennikarzy i publicystów prośmy o światło Ducha Świętego, by byli sługami prawdy i dobra.

• W poniedziałek (19. IX.) wspomnienie św. Januarego, bpa i męczennika.

• We wtorek (20. IX.) wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i towarzyszy.

• W środę (21. IX.) święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

• W czwartek (22. IX.) wspomnienie bł. Bernardyny Jabłońskiej, dziewicy. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 17.00.

• W piątek (23. IX) wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, zakonnika. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15.20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Transmisja Mszy świętej dla chorych przez TVP KRAKÓW z kaplicy klasztornej o godz. 17.00.

• W sobotę (24. IX.) Jubileusz Żywego Różańca oraz VII Pielgrzymka tej wspólnoty do Łagiewnik. Uroczysta Msza święta w Bazylice o godz. 12.00. Szczegółowy program podany jest na plakatach.

• Dziękujemy kapłanom, siostrom zakonnym oraz wiernym, którzy trwają na modlitwie w kaplicy Wieczystej Adoracji wypraszając Boże Miłosierdzie dla wszystkich rodzin, naszej Ojczyzny i całego świata.

• Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Są dostępne również piękne kaplice w dolnej części Bazyliki oraz wieża widokowa, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Może on być lekarstwem dla duszy i ciała, jeśli łączy się z żywą wiarą i systematyczną pracą nad sobą. Dlatego do Balsamu dołączona jest specjalna modlitwa, oparta na słowach św. Faustyny, aby również nasze myśli, usta, dłonie i serca były coraz bardziej miłosierne względem naszych sióstr i braci. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w tym Sanktuarium, w dziesięciu wersjach językowych, są dostępne przy Punkcie Informacyjnym, obok Domu Duszpasterskiego. Niech duch miłosierdzia i pomocy będzie stale obecny w rodzinach i w naszych sercach.