TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

I Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium Świętego Jana Pawła II oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

W ogłoszonym przez papieża Franciszka Roku Miłosierdzia zapraszamy do miejsc, które w sposób szczególny związane są z Bożym Miłosierdziem. W klasztorze Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Łagiewnikach żyła św. Faustyna. W pobliskiej fabryce Solvay umacniało się powołanie kapłańskie Karola Wojtyły. Będziemy modlić się o świętość kapłanów, by – jak pisze Apostołka Bożego Miłosierdzia – byli jasnymi świecami, które oświecają dusze.

Nasza pielgrzymka rozpocznie się 8 października 2016 roku o godz. 9:00 w Sanktuarium Św. Jana Pawła II, przy ul. Totus Tuus 32 w Krakowie, które znajduje się w odległości kilometra od Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Zgromadzeni wokół relikwii krwi Papieża, zawierzymy samych siebie, kapłanów i cały Apostolat Margaretka w Polsce opiece św. Jana Pawła II, obierając go naszym patronem. Podczas przejścia do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia odmówimy różaniec w intencji kapłanów, następnie – już w Bazylice Bożego Miłosierdzia – wysłuchamy konferencji.

Centralnym punktem pielgrzymki będzie sprawowana o godz. 12:00, pod przewodnictwem JE Księdza Biskupa Jana Zająca, uroczysta Eucharystia, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. Na zakończenie, po przerwie na posiłek, odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Pielgrzymka objęta jest honorowym patronatem Jego Eminencji Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza.

Więcej informacji TUTAJ...