TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Po archidiecezji krakowskiej, diecezji tarnowskiej oraz bielsko-żywieckiej już niebawem rozpocznie się peregrynacja obrazu Pana Jezusa Miłosiernego po Norwegii. - Jest to inicjatywa księży tarnowskich, którzy pracują w tym kraju i chcą tamtejszym ludziom przybliżyć orędzie o Bożym Miłosierdziu - wyjaśnia nam ks. Aleksander Wójtowicz, wicerektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Samochód z obrazem Pana Jezusa Miłosiernego wyjedzie z Krakowa 22 września 2016 roku. Na pierwsze miejsce - do Bergen dotrze w sobotę, gdzie o godz. 18 zostanie uroczyście powitany. Wtedy też zostanie odprawiona Msza św. dla wszystkich grup narodowych (w języku norweskim sprawowana przez ks. bp. Bernta i z kazaniem ks. bp. Leszka Leszkiewicza tłumaczonym na język norweski). Po Eucharystii zaplanowano ucałowanie relikwii i czuwanie. O godz. 24.00 rozpocznie się Msza św. w języku polskim pod przewodnictwem ks. bp. Leszka Leszkiewicza. W niedzielę - 25 września – Msze święte będą sprawowane o godz. 9.00 i 11.00 w języku norweskim, o godz. 13.00 w języku tamilskim, o godz. 15.00 i 19.30 w języku polskim, a o godz. 18.00 w języku angielskim.
- Od 26 września do 30 września (od poniedziałku do piątku) będzie mieć miejsce czuwanie poszczególnych grup narodowych w parafii. W piątek nastąpi pożegnanie obrazu i w sobotę rano samochód z obrazem przejedzie do miejscowości Førde, oddalonej o 180 km na północ od Bergen - informuje ks. Wójtowicz.

Obraz Pana Jezusa Miłosiernego wyjedzie z Norwegii 4 października i powróci do Polski.

mp