TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Radując się darem kanonizacji Matki Teresy z Kalkuty polecamy jej opiece wszystkie Rodziny, które pielgrzymują dziś do Kalwarii Zebrzydowskiej, by mogły wzrastać w duchu prawdy, zaufania i wzajemnej miłości.
  • W poniedziałek (5. IX.) w auli Jana Pawła II obok Bazyliki odbędzie się promocja ciekawej książki „Wspomnienia z Kazachstanu” ks. Władysława Bukowińskiego, który już w najbliższą niedzielę zostanie włączony do grona błogosławionych. Ten niezwykły kapłan pochodzący z diecezji krakowskiej - mimo wielu lat zesłania i łagrów - nigdy nie dał się zatruć nienawiścią. Początek spotkania o godz. 17. Szczegóły promocji podane są na plakatach.
  • We wtorek (6. IX.) w ramach Apostolatu Ratunku Konającym Adoracja Najświętszego Sakramentu w Bazylice od godz. 1730. Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych o godz. 1800.
  • W środę (7. IX.) św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana i męczennika.
  • W czwartek (8. IX.) święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (9. IX) wspomnienie bł. Anieli Salawy. Godzina Miłosierdzia oraz Msza św. w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z kaplicy klasztornej przez TVP Kraków o godz. 1700. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po śmierci dziecka w Bazylice o godz. 1800.
  • W sobotę (10. IX) przybędzie do naszego Sanktuarium XIV Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy. Uroczysta Msza św. w Bazylice o godz. 1200. Z racji II soboty miesiąca wszystkich obrońców życia zapraszamy na Mszę świętą o godz. 1520 sprawowaną w tej intencji. W ramach czuwania będzie także możliwość podjęcia Duchowej Adopcji.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć piękne kaplice w dolnej części Bazyliki. Jest również dostępna wieża widokowa, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne.
  • Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Składane ofiary przeznaczone są na pokrycie kosztów przygotowania balsamu oraz budowę organów do Bazyliki. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w tym Sanktuarium, w dziesięciu wersjach językowych, są dostępne przy Punkcie Informacyjnym, obok Domu Duszpasterskiego.
  • Niech spotkanie z Jezusem Eucharystycznym w kaplicy Wieczystej Adoracji z racji I niedzieli miesiąca umocni w naszych sercach łaskę Bożej mądrości, by rozpoczęty nowy rok szkolny przyniósł błogosławione owoce.