TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Wspominając św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła, dziękujemy Bogu za mijający czas wakacji, a szczególnie za błogosławiony dar Światowych Dni Młodzieży, które ukazały nam duchowe bogactwo naszej wiary oraz piękno kultury, kształtowanej na fundamencie Ewangelii.
  • W poniedziałek (29.VIII.) wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  • W środę (31.VIII.) ustanowiony przez Sejm RP Dzień Solidarności i Wolności. W tym dniu przybędzie do naszego Sanktuarium jubileuszowa Pielgrzymka kapłanów z diecezji katowickiej, gliwickiej i opolskiej. Msza święta pod przewodnictwem Ks. Abpa Wiktora Skworca w Bazylice o godz. 1200. W ostatnim dniu tego miesiąca chcemy też podziękować Bogu za niemal 30-letnią posługę 00. Jezuitów w tutejszym Sanktuarium. Uczynimy to podczas Mszy świętej pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jana Zająca oraz Ojca Prowincjała w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W czwartek (1. IX.) wspomnienie bł. Bronisławy, a zarazem rocznica wybuchu II wojny światowej. Rozpoczynający się nowy rok szkolny jest dla nas wezwaniem do ufnej modlitwy w intencji dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli i wychowawców, by żaden z Bożych talentów nie został zmarnowany. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (2. IX.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana przez TVP Kraków z Bazyliki o godz. 1700. Z racji I piątku miesiąca Msza św. ku czci NSPJ w kaplicy klasztornej o godz. 1900.
  • W sobotę (3. IX) wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. W tym dniu odbędzie się X Jubileuszowa Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego. Msza święta w ich intencji w Bazylice o godz. 1100, dlatego terminowe Msze święte o godz. 1030 oraz 12 będą odprawione w kaplicy św. Faustyny w dolnej części Bazyliki. Szczegółowy program pielgrzymki umieszczony jest w Internecie oraz na plakatach. Z racji I soboty miesiąca Msza święta połączona z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca NMP w Bazylice o godz. 1800.
  • Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Składane ofiary przeznaczone są na pokrycie kosztów przygotowania balsamu oraz budowę organów do Bazyliki. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w tym Sanktuarium, w dziesięciu wersjach językowych, są dostępne przy Punkcie Informacyjnym, obok Domu Duszpasterskiego.
  • W przyszłą niedzielę (4. IX.) odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.