TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Przeżywając III Ogólnopolską Pielgrzymkę Czcicieli Bożego Miłosierdzia chcemy wspólnie Bogu dziękować za życie oraz dzieło św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II, którzy ukazali nam piękno przyjaźni z Bogiem i wartość miłosierdzia względem bliźnich. W auli Jana Pawła II można obejrzeć ciekawe filmy religijne, zaś na błoniach przed Bazyliką są umieszczone specjalne namioty, w których prezentowane są niektóre dzieła miłosierdzia prowadzone w tym Sanktuarium. W jednym z nich można zaopatrzyć się również w Balsam Miłosierdzia, a także książkę pt. „Droga Miłosierdzia”. Ks. Kardynał napisał we wstępie: „Ufam, że również ta nowa forma refleksji i modlitwy, jaką jest Droga Miłosierdzia, przeżywana w duchu wiary, pomoże wielu Pielgrzymom odnaleźć w Bożym Miłosierdziu niezawodne źródło nadziei, pokój serca oraz potrzebne światło i siłę w dorastaniu do świętości.” Wszystkim uczestnikom tej pielgrzymki i Czcicielom Bożego Miłosierdzia dziękujemy za obecność i dar wspólnej modlitwy oraz za ofiary składane na utrzymanie Sanktuarium oraz budowę organów do Bazyliki, byśmy w niedługim czasie mogli wspólnie wyśpiewać hymn uwielbienia za Światowe Dni Młodzieży i trwający Rok Miłosierdzia.
  • W poniedziałek (22.VIII.) wspomnienie NMP, Królowej.
  • W środę (24.VIII.) święto św. Bartłomieja, apostoła.
  • W czwartek (25.VIII.) przypada 111 rocznica urodzin Heleny Kowalskiej – późniejszej Siostry Faustyny. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (26.VIII.) przypada uroczystość NMP Częstochowskiej. Godzina Miłosierdzia oraz Msza św. w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z kaplicy klasztornej przez TVP Kraków o godz. 1700.
  • W sobotę (27.VIII.) wspomnienie św. Moniki. W tym dniu przypada rocznica chrztu św. Faustyny, a także 11 rocznica uroczystego ingresu Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza do katedry wawelskiej, dlatego otoczmy Go wdzięczną modlitwą, prosząc o potrzebne łaski w jego dalszej posłudze.
  • W przyszłą niedzielę (28. VIII.) z racji IV niedzieli miesiąca zapraszamy wszystkie rodziny na Mszę świętą w Bazylice o godz. 1200, podczas której będzie specjalny obrzęd błogosławienia rodzin oraz małych dzieci.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Są dostępne również piękne kaplice w dolnej części Bazyliki oraz wieża widokowa, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne. W kaplicy Wieczystej Adoracji czeka Jezus Eucharystyczny, aby w tym radosnym dniu umocnić nas swoim błogosławieństwem.