TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Wspominając męczeńską śmierć św. Maksymiliana Kolbe przed 75 laty błagamy Boga o łaskę sprawiedliwego pokoju dla współczesnego świata.
  • W poniedziałek (15.VIII.) przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. Poświęcenie ziół i kwiatów na każdej Mszy świętej.
  • We wtorek (16.VIII.) wspomnienie św. Stefana, króla węgierskiego, którego relikwie znajdują się w dolnej Bazylice w kaplicy Communio sanctorum.
  • W środę (17.VIII.) święto św. Jacka, kapłana. W tym dniu przypada rocznica konsekracji Bazyliki, dlatego Msze święte w Bazylice jak w każdą niedzielę.
  • W czwartek (18.VIII.) wspomnienie bł. Sancji Szymkowiak, dziewicy. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (19.VIII.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza św. w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Z racji III piątku miesiąca Msza święta w intencji Ojczyzny i całego świata w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W sobotę (20.VIII.) wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła. Modlitewne czuwanie w ramach III Ogólnopolskiej Pielgrzymki Czcicieli Bożego Miłosierdzia rozpoczniemy w Bazylice o godz. 2000 podczas nowego nabożeństwa: „Droga Miłosierdzia”, w którym wezmą udział aktorzy: Maja Baryłkowska i Piotr Cyrwus oraz chór sanktuaryjny Musica ex anima. Serdecznie zapraszamy do wspólnej refleksji i modlitwy.
  • W niedzielę (21. VIII.) podczas kolejnych Mszy św. będziemy dziękować Bogu za życie i dzieło św. Siostry Faustyny oraz konsekrację Bazyliki oraz zawierzenie całego świata Bożemu Miłosierdziu, którego dokonał przed 14 laty św. Jan Paweł II. Uroczystej Mszy świętej o godz. 1200 będzie przewodniczył Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz. W dolnej części Bazyliki będą prezentowane dzieła miłosierdzia, prowadzone w naszym Sanktuarium, zaś w auli Jana Pawła II odbędzie się projekcja ciekawych filmów religijnych. Szczegółowy program umieszczony jest w Internecie i na plakatach. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tym wspólnym dziękczynieniu za trwający Rok Miłosierdzia, wspaniały czas Światowych Dni Młodzieży oraz „Drogę Miłosierdzia”, która jest dla nas drogą nadziei oraz dorastania do miłosierdzia względem bliźnich.
  • Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Składane ofiary przeznaczone są na pokrycie kosztów przygotowania balsamu oraz budowę organów do Bazyliki. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w tym Sanktuarium, w dziesięciu wersjach językowych, są dostępne przy Punkcie Informacyjnym. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas na drogach prawdy i wzajemnej miłości.