TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Od poniedziałku; 1 sierpnia 2016 roku samochody, którymi w czasie swojego pobytu w Polsce jeździł Ojciec Święty Franciszek, stoją przed Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie wcześniej zostały poświęcone. We wrześniu auta trafią na aukcję charytatywną.

Papieskie samochody są w wersji nadwoziowej sportsvan - są wyższe i mają w środku nieco więcej miejsca. Charakteryzują się standardowym wyposażeniem, z dodatków dołożono tylko dywaniki.
Samochody będzie można kupić razem z tablicami rejestracyjnymi o kolejnych numerach: od K1 do K4 POPE. Na pamiątkę znajdą się na nich oznaczenia z watykańskich tablic rejestracyjnych, z którymi samochody poruszały się po Polsce z papieżem.

- Ofiarowanie tych samochodów na papieską pielgrzymkę zostało uzgodnione z Watykanem. My się o tym dowiedzieliśmy na początku lipca. Są to samochody seryjne, z niemieckim wyposażeniem. Jak wynikało z opinii służb, samochody sprawdziły się w konwoju; były szybkie i zwrotne – mówi ks. dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej ks. Bogdan Kordula.

Samochody zostaną wystawione w ramach akcji "Misericordes" (Miłosierni) krakowskiej Caritas, w ramach której na stronie we4charity.com trwa zbiórka pieniędzy na wyposażenie Domu Miłosierdzia i Domu Chleba w Brzegach oraz zakup mobilnej kliniki do obozu uchodźców w Libanie.

mp