TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Światowe Dni Młodzieży w naszej Ojczyźnie ukazały nam piękne oblicze Kościoła jako jednej Bożej Rodziny. Rzesze młodych wyznawców Chrystusa z różnych stron świata porozumiewały się wspólnym językiem, jakim jest język Ewangelii, prawdy i miłosierdzia. Prośmy dobrego Boga, aby ten duch miłosierdzia skutecznie kształtował oblicze współczesnego świata.
  • W poniedziałek (1.VIII.) wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
  • We wtorek (2.VIII.) w ramach Apostolatu Ratunku Konającym Adoracja Najświętszego Sakramentu w Bazylice od godz. 1730. Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych o godz. 1800.
  • W czwartek (4.VIII.) przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a, proboszcza z Ars. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (5.VIII.) przypada rocznica poświęcenia rzymskiej Bazyliki NMP (Matki Bożej Śnieżnej). Jest to święto patronalne Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, dlatego otoczmy je naszą wdzięczną modlitwą. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza św. dla chorych transmitowana z Bazyliki przez TVP Kraków o godz. 1700. Z racji I piątku miesiąca Msza święta ku czci NSPJ w kaplicy klasztornej o godz. 1900.
  • W sobotę (6.VIII.) przypada święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu po Mszy świętej o godz. 7 rano odprawianej na Wzgórzu Wawelskim wyruszy XXXVI Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Z racji I soboty Msza święta w Bazylice o godz. 1800 będzie połączona z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca NMP.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć piękne kaplice w dolnej części Bazyliki. Jest również dostępna wieża widokowa, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne.
  • Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Składane ofiary przeznaczone są na pokrycie kosztów przygotowania balsamu oraz budowę organów do Bazyliki. Pamiątkowe Certyfikaty Pielgrzyma z pobytu w tym Sanktuarium, w dziesięciu wersjach językowych, są dostępne przy Punkcie Informacyjnym, obok Domu Duszpasterskiego.
  • Niech to dobre ziarno życzliwości, gościnności oraz braterstwa, których tak liczni pielgrzymi doświadczali podczas ŚDM w wielu diecezjach, parafiach, a nade wszystko we wspólnotach rodzinnych, stanie się dla nas umocnieniem na drogach prawdy i miłosierdzia. Wdzięczną modlitwą otaczajmy nadal papieża Franciszka, który wczoraj nawiedził to Sanktuarium, podejmując posługę w konfesjonale i udzielając nam Bożego błogosławieństwa!