TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Około stu tysięcy młodych z całego świata przeszło dziś (26 lipca 2016 roku) w Pielgrzymce Miłosierdzia z Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia do Łagiewnik. Młodzi adorują relikwie św. Jana Pawła II i św. siostry Faustyny. Wspólnie, w różnych językach, odmawiają Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W Strefie Pojednania w kilkunastu językach spowiadają kapłani.

Pierwsi pielgrzymi wyruszyli z Sanktuarium św. Jana Pawła II we wtorek rano. Po krótkiej modlitwie w Sanktuarium św. Jana Pawła II przechodzili do Sanktuarium Bożego Miłsosiedzia. Do świątyni przechodzili przez Bramę Miłosierdzia.

We wtorek swoją pielgrzymkę przeżyli m.in. pielgrzymi z Puerto Rico, Hiszpanii, Holandii, Iraku, Szwecji, Kamerunu, z Francji, USA, Kanady, Argentyny, Portuagalii, Chorwacji, Urugwaju.
Coral Morales, Puertorico powiedział nam: - Nazywam się Coral Morales i przyjechałam z Portoryko, należę do grupy Mission Cracovia, która jest w wielu miejscach w kraju. Jesteśmy pierwszy raz tu, pełni emocji i cieszę się, że przyjechaliśmy do tego pięknego sanktuarium. Do tego wydarzenia przygotowywaliśmy się przez trzy lata modląc się, uczestnicząc w spotkaniach, w misjach pośród ludzi ulicy i staraliśmy się poznać też Polskę. Jesteśmy tu dopiero trzeci dzień, ale doświadczamy tej wspaniałej, spektakularnej radości, ciepła otwartości i miłosierdzia Bożego w każdej chwili.
O. Orlando Lugo Perez z diecezji Orlando, Portoryko wyjaśnił, że w Portoryko istnieje narodowa grupa Miłosierdzia Bożego. - Ta grupa angażuje się szczególnie w szerzenie kultu Bożego Miłosierdzia, w praktykowanie aktów miłosierdzia i dziś po raz pierwszy w swoim życiu mogli przyjechać do miejsca, w którym posługiwała Siostra Faustyna, mogli przyjechać do źródła Bożego Miłosierdzia, dlatego towarzyszy nam tak wiele emocji i radości. Wiele osób przyjeżdżając na SDM przybyło właśnie z misją i pragnieniem odwiedzenia właśnie tego miejsca, sanktuarium Bożego Miłosierdzia – zaznaczył kapłan.

Z kolei Lucia Varela (Francja) mówiła: Jesteśmy z różnych stron Francji, przeżywamy nasz wiarę w różny sposób, ale wierzę, że Rok Miłosierdzia, jaki właśnie obchodzimy, pozwoli nam przybliżyć się jeszcze bardziej do tego przesłania, do sakramentu spowiedzi. W tej drodze wiary poprzez swoje słowa wspiera nas Ojciec Święty. Prawdą jest, że we Francji dziś przeżywamy trudne chwile i mamy nadzieję, że te Światowe Dni Młodzieży przyniosą nam wiele łask. Mamy nadzieję, że sytuacja we Francji i w państwach Europy zmieni się. Potrzeba nam pokoju, i potrzeba wiele miłosierdzia, aby zrozumieć to czego doświadczamy.

Pielgrzymka Miłosierdzia trwać będzie w Łagiewnikach do piątka południa.

Małgorzata Pabis