TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Ojciec Święty Franciszek po przylocie do Polski przesiądzie się do auta i pojedzie na Wawel. W piątek – 15 lipca 2016 roku – w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach ks. kard. Stanisław Dziwisz poświęcił samochody, którymi w Polsce jeździł będzie Papież. Po zakończeniu odbywających się w Polsce Światowych Dni Młodzieży samochody pozostaną w Polsce, gdzie będą użytkowane przez Caritas do pomocy ubogim i potrzebującym.

Organizatorom Światowych Dni Młodzieży samochody przekazał dr Thomas Steg – szef działu Spraw Zagranicznych i Stosunków Rządowych grupy Volkswagen.

Samochody, którymi podczas Światowych Dni Młodzieży poruszać się będzie Jego Świątobliwość, Papież Franciszek przygotowane zostały przez Volkswagen na prośbę strony watykańskiej. Są to ekonomiczne wersje dobrze wszystkim znanych modeli VW Golf Sportsvan, w skromnej wersji ekonomicznej. Wpisują się tym samym w skromny pontyfikat Ojca Świętego, który na co dzień w Watykanie porusza się Volkswagenem należącym do Żandarmerii Watykańskiej.

mp