TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Światowe Dni Młodzieży są dla naszej Ojczyzny praktycznym sprawdzianem miłosierdzia, gościnności oraz umiejętności dzielenia się skarbem wiary, nadziei i chrześcijańskiej kultury, która kształtuje dzieje oraz oblicze Narodu od ponad tysiąca lat.
  • W poniedziałek (25.VII.) święto św. Jakuba Apostoła. Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa zapraszamy kierowców do Bazyliki na Mszę świętą o godz. 1800. Po jej zakończeniu będzie błogosławieństwo pojazdów mechanicznych na parkingu obok pasażu, w stronę Domu Duszpasterskiego.
  • We wtorek (26.VII.) wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP. Uroczyste rozpoczęcie Światowych Dni Młodzieży na Błoniach krakowskich pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego o godz. 17.
  • W środę (27.VII.) ceremonia powitania Ojca Świętego Franciszka w Polsce.
  • We wtorek, środę, czwartek i piątek młodzież z całego świata odbędzie Pielgrzymkę Miłosierdzia od Sanktuarium św. Jana Pawła II do Bazyliki Bożego Miłosierdzia, by przejść przez łagiewnicką „Bramę Miłosierdzia”, skorzystać z Sakramentu Pokuty i wraz ze św. Faustyną i św. Janem Pawłem II powierzyć Jezusowi Miłosiernemu wszystkie radości oraz troski, z którymi przybędą do naszej Ojczyzny. W tych dniach Msze święte przedpołudniowe będą odprawiane w dolnej części Bazyliki, natomiast Godzina Miłosierdzia dla różnych grup językowych oraz Msza święta o godz. 1520 w Bazylice. „Koncert uwielbienia” w środę rozpocznie się na dziedzińcu klasztornym od godz. 1400, natomiast przy ołtarzu polowym obok Bazyliki młodzież włoska będzie miała Mszę świętą o godz. 1645, zaś młodzież niemiecka uroczyste Nieszpory o godz. 1945. Dwugodzinny koncert włoski na Błoniach przy Sanktuarium św. Jana Pawła II od godz. 2030. W czwartek powitanie papieża Franciszka przez młodzież o godz. 1730, zaś w piątek nabożeństwo Drogi krzyżowej o godz. 1800 na Błoniach krakowskich. Modlitewne czuwanie na „Campus Misericordiae” w sobotę wieczorem od godz. 18, zaś Msza Święta Posłania na zakończenie ŚDM w niedzielę o godz. 1000.
  • Motywem Światowych Dni Młodzieży jest Boże Miłosierdzie oraz słowa Pana Jezusa: Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią. Dlatego w sobotę 30 lipca przybędzie do naszego Sanktuarium Ojciec Święty Franciszek. Swoją pielgrzymkę rozpocznie od kaplicy klasztornej o godz. 830, a następnie skieruje się w stronę Bazyliki, aby przejść przez jubileuszową „Bramę Miłosierdzia” oraz podjąć - jako Spowiednik - posługę w konfesjonale. W ramach modlitewnego czuwania będzie odprawiona Msza święta w Bazylice o godz. 700 rano, zaś na Błoniach przed Bazyliką będą umieszczone telebimy, aby wszyscy zgromadzeni mogli uczestniczyć w tej papieskiej uroczystości. Bezpłatne bilety na łagiewnickie Błonia są jeszcze do odebrania w Punkcie Informacyjnym obok Domu Duszpasterskiego.
  • Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Niech ŚDM będą potwierdzeniem, że i my jesteśmy apostołami Bożego Miłosierdzia.