TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Już po raz trzeci w sierpniu w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia. Corocznie ma ona miejsce w rocznicę konsekracji Bazyliki Bożego Miłosierdzia i zawierzenia Świata Bożemu Miłosierdziu przez Jana Pawła II 17 sierpnia 2002 roku. Pielgrzymka odbywa się w niedzielę 17 sierpnia lub w najbliższą niedzielę po 17 sierpnia, jeśli ten dzień przypada w tygodniu. W tym roku wypada ona 21 sierpnia.

Msze św. w czasie Pielgrzymki Czcicieli Bożego Miłosierdzia będą sprawowane w porządku niedzielnym. Eucharystii o godz. 12 przewodniczył będzie ks. kard. Stanisław Dziwisz, a o 15.20 ks. bp Jan Zając.

Dla uczestników pielgrzymki będą wyświetlane w auli św. Jana Pawła II filmy religijne, m.in. „Bóg w Krakowie”, „Mary Land” oraz „Bóg nie umarł 2”.
Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: „Droga Miłosierdzia - drogą nadziei”. Są to słowa Metropolity Krakowskiego ks. kard. Stanisława Dziwisza, który we wstępie do książki i tego nowego nabożeństwa napisał: "Dziękuję Bogu, że w tym miejscu modlitwy, do którego pielgrzymują wierni z całego świata, dojrzała myśl o przygotowaniu "Drogi Miłosierdzia" w oparciu o bogactwo Ewangelii oraz cenne przemyślenia Apostołów Bożego Miłosierdzia: Siostry Faustyny i Jana Pawła II. Wędrowali oni wraz z Jezusem tymi samymi ścieżkami i na tej drodze żywej wiary, ufnej nadziei oraz dojrzałej miłości, doszli do świętości. Ufam, że również ta nowa forma refleksji i modlitwy, jaką jest "Droga Miłosierdzia", przeżywana w duchu wiary, pomoże wielu Pielgrzymom odnaleźć w Bożym Miłosierdziu niezawodne źródło nadziei, pokój serca oraz potrzebne światło i siłę w dorastaniu do świętości".

- Tegoroczna Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia będzie miała charakter dziękczynny za trzy wielkie wydarzenia, których jesteśmy uczestnikami. Pierwsze to trwający Rok Miłosierdzia, który jest pełnym miłości pochyleniem się Chrystusa nad nędzą każdego z nas. Kolejne dni łaski, której wciąż doświadczają wierni przechodząc przez łagiewnicką "Bramę Miłosierdzia", przystępując do sakramentu Spowiedzi i przyjmując Jezusa do swojego serca na dalszą drogę życia, jest zarazem wezwaniem do tego, byśmy przy Sercu Jezusa kształtowali nasze serca w duchu miłości wzajemnej. Drugi motyw dziękczynienia to Światowe Dni Młodzieży. Trzeci - to prezentacja całej "Drogi Miłosierdzia", której pierwszą część mieliśmy okazję przeżyć podczas czuwania przed tegoroczną Niedzielą Miłosierdzia – mówi ks. dr Franciszek Ślusarczyk i dodaje: - Serdecznie zapraszam wszystkich Czcicieli Bożego Miłosierdzia na pielgrzymkę dziękczynną w niedzielę - 21 sierpnia 2016 roku, byśmy mogli wspólnie wysławiać dobroć Ojca bogatego w Miłosierdzie, który nas pragnie nadal prowadzić drogami prawdy, przebaczenia i wzajemnej miłości, które są dla nas drogami Miłosierdzia; drogami nadziei dla całego współczesnego świata.

W czasie pielgrzymki będzie można nabyć Balsam Miłosierdzia. Duszpasterze Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przygotowali na ten szczególny czas niespodzianki.

mp